زمین گیری نیمی از هواپیماهای برجامی ایران

© REUTERS / Regis Duvignau زمین گیری نیمی از هواپیماهای برجامی ایران
زمین گیری نیمی از هواپیماهای برجامی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.02.2021
Telegram
مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت که این شرکت توان پرداخت اقساط خرید هواپیماهای برجامی را ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، علیرضا برخور، مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص جزئیات بازپرداخت اقساط تسهیلات صندوق توسعه ملی ایران به این شرکت بابت خرید هواپیماهای برجامی، بیان داشت: حدود ماه آینده سررسید اولین قسط به مبلغ ۳۳۰ میلیارد تومان است که توان پرداخت اقساط را نداریم و نمی توانیم اقساط را پرداخت کنیم.

همه پروازهای اروپایی ایران ایر متوقف شدند  - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.03.2020
همه پروازهای اروپایی ایران ایر متوقف شدند

برخور تصریح کرد: کل تسهیلات هواپیماهای برجامی ۵۴۰ میلیون دلار بود که ماه آینده سررسید می‌شود و پرداخت آن برای ایران ایر غیر ممکن است.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درباره هواپیماهای فعال برجامی اظهار داشت: ۵۰ درصد به اضافه یک فروند هواپیمای برجامی فعال داریم که شامل حدود ۷ تا ۸ فروند است.

وی در خصوص زمین گیری تعدادی از هواپیماهای برجامی گفت: استفاده از هواپیما برنامه می‌خواهد، اگر ۱۰ فرزند با هم به دنیا بیایند، همه با هم به مدرسه می‌روند، همه با هم بالغ می شوند، با هم ازدواج می کنند، با هم نوه دار می شوند و با هم می میرند، استفاده از هواپیما هم باید پله‌ای باشد، الان زمان چک هواپیماها رسیده است، نمی‌توانیم به صورت آزاد قطعه تهیه کنیم چون پول نداریم ضمنا تحریم هم هستیم.

برخور ادامه داد: همین کارخانه های سازنده هم طبق وعده شان عمل نمی کنند و قطعه به ما نمی‌دهند، نمی آیند و برابر قراردادی که با ما دارند، به ما کمک نمی‌کنند و درواقع به قرارداد خود هم پایبند نیستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала