آزادی سفر با گواهی واکسن ممکن خواهد شد؟

© AP Photo / Markus Schreiber محدودیت های کرونایی در آلمان
 محدودیت های کرونایی  در آلمان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.02.2021
Telegram
شانزده درصد شهروندان آلمان طرفدار معرفی گواهی واکسن برای سفرهای برون مرزی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری «د.پ.آ» آلمان،اکثریت آلمانی ها  گواهی واکسیناسیون کرونا را ترجیح می دهند که بازدید از تئاتر ، باشگاه ورزشی ، رویدادهای فرهنگی و ورزشی یا مسافرت بین شهری و خارج از کشور را برایشان آسان تر کند.

وزارت خارجه آلمان - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.11.2020
فراخوان برلین به پایبندی به برجام

طبق نظرسنجی موسسه YouGov که به نمایندگی از خبرگزاری د.پ.آ. آلمان انجام شده ، ۱۶ درصد طرفدار معرفی گواهی واکسن برای سفرهای برون مرزی هستند. ۴۴ درصد دیگر با وجود موافقت با این مسئله، فکر می کنند که باید صبر کرد تا همه در آلمان پیشنهاد واکسیناسیون دریافت کنند.

شایان ذکر است که سران کشورها و دولت های اتحادیه اروپا روز 25 فوریه توافق کردند که ظرف سه ماه آینده گواهی واکسیناسیون اروپایی برای شهروندانی که واکسینه می شوند، ارائه شود. با این حال، هنوز مشخص نیست که این تصمیم چه تاثیری بر روند واکسیناسیون در کشورهای این اتحادیه خواهد داشت. در حال حاضر در بسیاری از این کشورها از جمله آلمان و فرانسه مخالفت های جدی با واکسیناسیون سراسری وجود دارد.

تا کنون دو میلیون و ۴۳۶ هزار و ۵۰۶ نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده اند که از این میان ۷۰ هزار و ۴۲۱ نفر جان باخته و دو میلیون و ۲۳۵ هزار و ۷۰۰ نفر بهبود یافته اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала