جزییات بیشتر درباره حمله هوایی اخیر آمریکا به سوریه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / جزییات بیشتر درباره حمله هوایی اخیر آمریکا به سوریه
جزییات بیشتر درباره حمله هوایی اخیر آمریکا به سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.02.2021
Telegram
فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا-سنتکام: نیروهای ارتش آمریکا به دستور جو بایدن شامگاه پنج‌شنبه حملات هوایی را علیه زیر ساخت‌هایی در شرق سوریه انجام دادند.

به گزارش اسپوتنیک، فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا-سنتکام در صفحه توئیتر خود نوشت: "به دستور رئیس جمهور بایدن٬ نیروهای ارتش #آمریکا اوایل عصر امروز حملات هوایی علیه زیر ساخت های مورد استفاده گروه های شبه نظامی مورد حمایت رژیم #ایران درشرق #سوریه انجام دادند.این حملات درپاسخ به حملات اخیرعلیه پرسنل آمریکا و ائتلاف در #عراق وتهدیدهای مداوم علیه این پرسنل تصویب شد."

در ادامه توییت این ستاد تروریستی آمده است که این اقدام در پاسخ به حملات اخیر علیه پرسنل آمریکا و نیروهای ائتلاف در عراق و تهدیدهای مداوم علیه این پرسنل تصویب شد.

در واکنش به این حملات، مقامات روسیه امروز جمعه حمله هوایی روز گذشته آمریکا به سوریه را محکوم کردند.

ولادیمیر جباروف، معاون اول کمیته شورای فدراسیون روسیه در امور بین‌الملل این اقدام آمریکا را غیرقانونی توصیف کرد و گفت: این کاملاً غیرقانونی است؛ چرا که صحبت از حمله به کشوری مستقل در میان است. سوریه از هر لحاظی حق دارد بررسی این حادثه در شورای امنیت سازمان ملل را درخواست کند؛ زیرا این رویداد خطرناک بوده و می‌تواند به تشدید شرایط در منطقه منجر شود. امکان دارد سوریه با مراجعه به شورای امنیت خواستار بررسی موضوع در نشستی فوق‌العاده شود و برای انجام این کار از حق کامل برخوردار است.

یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: روسیه حمله هوایی واشنگتن به شرق سوریه را محکوم می‌کند و آن را غیرقابل قبول و نقض قوانین بین‌المللی می‌داند.

از سوی دیگر، گروه دوستی پارلمانی روسیه و سوریه نیز این حادثه را محکوم کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала