نماینده مجلس ایران: حقوق کارگری به گونه ای باشد که ماهی دو بار گوشت بخورد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / نماینده مجلس ایران: حقوق کارگری به گونه ای باشد که ماهی دو بار گوشت بخورد
نماینده مجلس ایران: حقوق کارگری به گونه ای باشد که ماهی دو بار گوشت بخورد - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.02.2021
Telegram
نائب رئیس فراکسیون کارگری مجلس ایران طی سخنانی گفت: باید کاری کنیم که یک کارگر بتواند در ماه حداقل دوبار از گوشت قرمز استفاده کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اعتمادآنلاین، رحمت الله نوروزی، نائب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شواری اسلامی ایران درباره آخرین وضعیت افزایش حقوق کارگران برای سال آینده  گفت:«این هفته جلسه ای در فراکسیون کاگری برای بررسی حقوق کارگران در سال آینده خواهیم داشت.

واکنش نماینده کارگران ایرانی به پیشنهاد افزایش حقوق 40 درصدی - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.02.2021
واکنش نماینده کارگران ایرانی به پیشنهاد افزایش حقوق 40 درصدی

نوروزی با اشاره به وضعیت اقتصادی سه سال اخیر و مطالبات کارگران برای افزایش حداقل دستمزد افزود: ما یک قرارداد سه جانبه داریم که از سویی دولت و کافرما و از سوی دیگر کارگران فرار دارند. نیروی انسانی از مهم ترین منابع توسعه پایدار است. با توجه به وضعیت گرانی ها و شرایط کرونا و تحریم ها، مشکلات زیادی برای کارگران و اقشار آسیب پذیر بوجود آمده است. از سوی دیگر مشکلاتی را نیز در حوزه تولید بوجود آمده است و باید طوری جهت گیری کنیم که نه کارگر تحت فشار باشد و نه تولید کننده آسیب بیشتری ببیند.

این نماینده مجلس ایران در پاسخ به اینکه برخی از کارگران معتقدند باید حداقل دستمزد ۹ میلیون تومان باشد، گفت:«واقعیت این است که اگر بخواهیم در تهران وضعیت زندگی یک کارگر را بررسی کنیم، یک خانواده چهارنفره حداقل هزینه اش ۹ میلیون تومان است. اما توان تولید کننده ها را نیز باید در نظر گرفت که پرداخت این رقم در توان آن ها نیست.»

نائب رئیس فراکسیون کارگری همچنین افزود: ما باید حداقل کاری کنیم که یک کارگر بتواند در ماه حداقل دوبار از گوشت قرمز استفاده کند. از پارسال تا امسال گوشت مرغ فقط سه برابر شده است و باید توان خرید این محصولات برای کارگران وجود داشته باشد.

پیش از این آیت اسدی، نماینده کارگران در شورای عالی ایران گفته بود: از آنجایی که حقوق کارگران باید بر مبنای سبد معیشت خانوار تعیین شود، ارزش این سبد معیشتی بیش از ۹ میلیون تومان برآورد می‌شود و حقوق کارگران باید همین اندازه باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала