نخستین تصویر از پهپاد رزمی کمان ۲۲ ارتش ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / نخستین تصویر از پهپاد رزمی کمان ۲۲ ارتش ایران
نخستین تصویر از پهپاد رزمی کمان ۲۲ ارتش ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.02.2021
Telegram
کمان ۲۲ نخستین پهپاد رزمی پهن پیکر جمهوری اسلامی ایران است که با مداومت پروازی بیش از ۲۴ ساعت، تا ۳۰۰۰ کیلومتر برد عملیاتی دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، امیر خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران، در بازدید از مراحل پایانی پروژه کمان ۲۲، اظهار داشت: این هواپیمای بدون سرنشین مجهز به محموله‌ های رزمی، اپتیکی و جنگالی است و بر اساس مطالبات عملیاتی نیروی هوایی طراحی شده و در مراحل پایانی تولید قرار دارد.

وی افزود: پهپاد کمان ۲۲ اولین پهپاد پهن پیکر رزمی ایران است و قابلیت حمل انواع محموله با مداومت پروازی بسیار بالا و بیشتر از ۲۴ ساعت و برد ۳۰۰۰ کیلومتر را دارد که توانایی شناسایی، مراقبت و جمع آوری اطلاعات و عکس‌ برداری از اهداف دوردست را دارد و با حمل انواع مهمات هوشمند توان رزمی بالایی به این نیرو خواهد بخشید.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تاکید کرد: امروز در ساخت انواع هواپیماهای بدون سرنشین اعم از رزمی، شناسایی و جنگالی با ماموریت ‌های متعدد به پختگی کامل رسیده ایم و به فناوری ‌هایی دست پیدا کرده‌ایم که می‌ توانیم براساس نیاز نیرو انواع پهپاد را تولید کنیم و در آینده، ساخت انواع پهپادهای دیگر را نیز در دستور کار داریم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала