مجلس دولت را ملزم به اجرای همسان ‌سازی حقوق بازنشستگان کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مجلس دولت را ملزم به اجرای همسان ‌سازی حقوق بازنشستگان کرد
مجلس دولت را ملزم به اجرای همسان ‌سازی حقوق بازنشستگان کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.02.2021
Telegram
تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی، الزاماتی را برای دولت جهت اجرای قانون همسان ‌سازی حقوق بازنشستگان مشخص کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، احمد دنیامالی نماینده مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از وضع معیشتی و رفاهی بازنشستگان، اظهار کرد: امروز بازنشستگان، وضعیت مناسبی از لحاظ معیشتی و رفاهی ندارند که باید اقدامات حمایتی از این قشر بیش از گذشته، صورت گیرد.

مجلس ایران به دولت برای اخذ وام از روسیه مجوز داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.02.2021
مجلس ایران به دولت برای اخذ وام از روسیه مجوز داد

وی افزود: بازنشستگان در تمام سطوح، اعم از لشگری و کشوری و تأمین اجتماعی باید مورد تکریم جامعه قرار گیرند، رسیدگی به وضع معیشتی و رفاهی بازنشستگان یکی از دغدغه‌ های جدی نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی است که طرح ‌هایی نیز در این راستا تهیه و تدوین شده است.

این نماینده مجلس تأکید کرد: رفع تبعیض میان بازنشستگان لشکری و کشوری با بازنشستگان تأمین اجتماعی و نیز ضرورت بازنگری در متناسب ‌سازی حقوق و مزایای بازنشستگان از جمله دغدغه ‌های نمایندگان مجلس است که در قالب طرحی، برای رسیدگی به این مسائل، برنامه ‌ریزی و ضوابط آن مشخص شده است.

دنیامالی همچنین از طرح جدید تعدادی از نمایندگان مجلس برای همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان در قالب برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: براساس این طرح، الزاماتی را برای اجرایی شدن این قانون در چارچوب برنامه ششم توسعه از سوی دولت مدنظر قرار داده‌ ایم.

وی با بیان اینکه طرح مجلس برای اجرای همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان به صورت دو فوریتی تدوین شده است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۴۰ تن از نمایندگان مجلس این طرح را امضا کرده‌اند که با اضافه شدن تعداد امضاها، این طرح در کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این نماینده مجلس در پایا ن خاطرنشان کرد: طرح دو فوریتی مجلس برای اجرای همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان، چندی پیش در یکی از جلسات علنی اعلام وصول شده که برای تصویب نیز، به رأی اکثریت دوسوم نمایندگان مجلس نیاز دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала