سازمان بهداشت جهانی: کاهش ۲۰ درصدی مرگ و میر در هفته گذشته

© AFP 2022 / Hector Retamalسازمان بهداشت جهانی: کاهش ۲۰ درصدی مرگ و میر در هفته گذشته
سازمان بهداشت جهانی: کاهش ۲۰ درصدی مرگ و میر در هفته گذشته - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.02.2021
Telegram
تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در جهان از ۱۵ تا ۲۱ فوریه ۱۱ درصد و تعداد مرگ و میر نسبت به هفته قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس خبرنامه هفتگی اپیدمیولوژیک سازمان بهداشت جهانی، که روز چهارشنبه در ژنو منتشر شد، کاهش میزان بروز برای ششمین هفته متوالی اتفاق می افتد.

توصیه سازمان بهداشت جهانی به بهبودیافتگان کووید ۱۹
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.02.2021
توصیه سازمان بهداشت جهانی به بهبودیافتگان کووید ۱۹

سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: تعداد گزارشات موارد جدید عفونت در جهان برای ششمین هفته متوالی در حال کاهش است، که میزان ۱۱٪ کمتر ثبت شده است.

طی هفته گذشته، ۲.۴۵۷.۰۲۶ آلوده و ۶۶.۳۵۹ مرگ ثبت شده است. از ۲۱ فوریه، ۱۱۰.۷۶۳.۸۹۸ عفونت و ۲.۴۵۵.۳۳۱ موارد فوتی بیمار در سراسر جهان وجود داشته است.

کاهش میزان بروز در هفته گذشته به ویژه در قاره های آمریکا با ۱۹ درصد، منطقه اقیانوس آرام غربی با ۹ درصد، اروپا با ۷ درصد و مدیترانه شرقی با ۷ درصد محسوس بود؛ میزان مرگ و میر در این مناطق نیز به ترتیب ۲۳٪، ۶٪، ۱۹٪ و ۳٪ کاهش یافته است.

همچنین در آفریقا ۲۰٪ و جنوب شرقی آسیا ۶٪ کاهش مرگ و میر ثبت شد؛ در قاره آمریکا، بیش از ۱.۰۶ میلیون نفر در هفت روز آلوده شدند و بیش از ۳۴۰۰۰ نفر درگذشتند.

بیش از ۹۳۹ هزار عفونت جدید و بیش از ۲۴ هزار مرگ در اروپا ثبت شده است؛ در مدیترانه شرقی، پزشکان بیش از ۱۸۱ هزار فرد آلوده را شناسایی کردند، بیش از ۲.۴ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

در ایالات متحده، تعداد افراد آلوده در هفته بیش از ۴۸۰ هزار نفر افزایش یافته است. به دنبال آن برزیل بیش از ۳۱۶ هزار مورد جدید، فرانسه بیش از ۱۳۱ هزار مورد، روسیه بیش از ۹۲ هزار مورد، هند بیش از ۸۶ هزار نفر، ایتالیا بیش از ۸۴ هزار مورد، انگلیس بیش از ۷۸ هزار مورد، جمهوری چک بیش از ۶۵ هزار مورد، اندونزی بیش از ۶۰ هزار مورد، ایران نیز با بیش از ۵۵ هزار مورد گزارش داده اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала