زمان تعیین دستمزد کارگران ایرانی در سال 1400 اعلام شد

© AFP 2022 / TASNIM NEWS/ Mostafa Hassanzadenزمان تعیین دستمزد کارگران ایرانی در سال 1400 اعلام شد
زمان تعیین دستمزد  کارگران ایرانی در سال 1400 اعلام شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.02.2021
Telegram
آنطور که سخنگوی دولت ایران گفته است امسال هم دستمزد کارگران ایرانی مانند سال های گذشته در روزهای پایانی سال1399 هجری شمسی تعیین خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ 5 اسفند ماه سال 98 بود که سبد معیشت 99 کارگران به میزان 4 میلیون و 940 هزار تومان تعیین شد و ملاکی برای تعیین مزد 99 قرار گرفت. اما دستمزد به آن میزان افزایش پیدا نکرد و در بهترین حالت یک کارگران با فرض دریافت کردن تمام مزایا حدود 3میلیون تومان درآمد دریافت میکند.

واکنش نماینده کارگران ایرانی به پیشنهاد افزایش حقوق 40 درصدی - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.02.2021
واکنش نماینده کارگران ایرانی به پیشنهاد افزایش حقوق 40 درصدی

 امسال نیز در 4اسفند ماه جلسه کمیته مزد با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد و هزینه سبد معیشت کارگران ایران به میزان  6میلیون و 895 هزار تومان تعیین شد و ملاکی برای ورود به جلسه شورای عالی کار شد.

 نمایندگان کارگری پیش از برگزاری جلسه تأکید داشتند که امیدواریم هزینه سبد معیشت زودتر تعیین شود تا بتوانیم برای تعیین دستمزد سال آینده کارگران ورود کنیم. آنها اعتقاد دارند که موکول شدن تعیین دستمزد به روزهای آخر سال جامعه کارگری را نگران می کند و بهتر است که دستمزد هر چه زودتر تعیین تکلیف شود,‌اما آنطور که سخنگوی دولت گفته است امسال هم جلسه شورای عالی کار 29 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

* علی ربیعی، سخنگوی دولت درباره جلسات کمیته مزد گفته است: جلسات کمیته مزد با شورای عالی کار به طور منظم تشکیل شده و مذاکرات نمایندگان کارگران و کارفرمایان در این مرحله انجام می‌شود و دولت طرف مذاکره اصلی نیست بلکه دو گروه کارفرمایی و کارگری در حال مذاکره با یکدیگر هستند و تا نیمه دوم اسفند برای بررسی کامل تر و دقیق‌تر مشخص شدن نرخ تورم فرصت است.

 در شورای عالی کار معمولاً 29اسفند این تصمیمات طبق ماده 168قانون کار اتخاذ می شود و هنوز فرصت است و بحث‌ها در حال پیگیری است. قطعاً ما نگران معیشت جامعه کارگری هستیم و تمام تلاش به کار گرفته می‌شود تا تصمیماتی گرفته شود که هم به تولید لطمه نخورد و ادامه حیات دهد و کارگران دریافتی بهتری داشته باشند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала