اقدام جدید نخست وزیر اسرائیل برای جلوگیری از مذاکره ایران و آمریکا

© AP Photo / Abir Sultanادامه تلاش نخست وزیر اسرائیل برای جلوگیری از مذاکره ایران و آمریکا
ادامه تلاش نخست وزیر اسرائیل برای جلوگیری از مذاکره ایران و آمریکا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.02.2021
Telegram
رسانه های اسرائیلی اعلام کردند بنیامین نتانیاهو به دنبال تشکیل تیمی برای ممانعت از انجام مذاکرات میان دولت بایدن و ایران است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، باراک رافید، نویسنده و روزنامه نگار اسرائیلی در این باره اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برخی از مشاوران پیشین خود در امور امنیت داخلی را دعوت کرده و به دنبال اتخاذ سیاست های جدید در رابطه با برخی اهداف دولت آمریکا در مورد پرونده هسته ای ایران است.

خط و نشان ایران برای آمریکا و اسرائیل  - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.02.2021
خط و نشان ایران برای آمریکا و اسرائیل

این نویسنده گفته است که نتانیاهو اشخاصی را برای این موضوع انتخاب کرده که معمولا مواضع تندی علیه تهران اتخاذ می کنند و این امر مقدمه ای برای تشکیل یک تیم برای سیاستگذاری در رابطه با مساله هسته ای ایران است.

بر اساس این گزارش، یعکوب عمیدرور، یعکوب ناغال و آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل و همچنین یوسی کوهین، رئیس موساد و غلعاد اردان، سفیر رژیم اسرائیل در واشنگتن در نشستی به ریاست نتانیاهو حضور داشتند و این مقدمه ای برای انجام مذاکرات با دولت جو بایدن برای اجتناب از مقابله علنی است.

این روزنامه نگار اسرائیلی همچنین تاکید کرده است که رون درامر، سفیر پیشین رژیم اسرائیل در آمریکا که طی هفته های آینده به تل آویو بازخواهد گشت به عنوان مشاور خارجی این تیم فعالیت خواهد کرد.

وی در این راستا به سخنان اخیر نتانیاهو استناد کرده که می‌گوید: نتانیاهو گفته است که ما در مورد هرگونه توافق با نظام‌هایی مانند ایران ساکت نخواهیم شد، ما پیش از این طبیعت چنین توافقات را با کره شمالی تجربه کردیم. ما هرکاری انجام خواهیم کرد تا ایران به سلاح هسته‌ای دستیابی نداشته باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала