ظریف: هیچ نشست رسمی با آمریکا نخواهیم داشت

© Photo / IRNAظریف: هیچ نشست رسمی با آمریکا نخواهیم داشت
ظریف: هیچ نشست رسمی با آمریکا نخواهیم داشت - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.02.2021
Telegram
وزیر امور خارجه ایران بیان داشت: آنچه صالحی با آژانس توافق کرد، یک موفقیت بزرگ بود و اگر دوستان مجلس مصوبه شورای امنیت را دیده بودند، آن رفتار غیر لازم در مجلس صورت نمی گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در صبح روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: اروپایی‌ها تعهداتشان را در برجام اجرا نکردند و نباید جای طرفین را عوض کنند، چرا که خاطی امریکا و اروپا هستند.

ظریف گفت: اگر آمریکایی ها می‌خواهند به برجام بازگردند باید اقدامات ترامپ را متوقف کنند.

ظریف درخصوص تفاهم نامه اخیر آژانس بین المللی انرژی هسته ای با سازمان انرژی اتمی ایران خاطر نشان کرد: آنچه صالحی با آژانس توافق کرد، یک موفقیت بود. اگر دوستان مجلس مصوبه شورای امنیت ملی را دیده بودند، آن رفتار غیر لازم در مجلس انجام نمی‌شد. اگر ضمیمه را بخوانند هیچ چیز مشکوکی نیست.

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که هیچ نشست رسمی نخواهیم داشت چون امریکا عضو برجام نیست و افزود: از صبح امروز قانون متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی اجرا شده است. ما در تاریخ 27 بهمن رسما به آژانس اعلام کردیم از پنج اسفند این اقدام انجام خواهد گرفت.

رسانه‌ها: تیم بایدن برای خنثی کردن دیپلماسی ترامپ با ایران همکاری کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.02.2021
رسانه‌ها: تیم بایدن برای خنثی کردن دیپلماسی ترامپ با ایران همکاری کرد

ظریف در ارتباط با سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی توضیح داد: گروسی به ایران آمد تا ترتیباتی برای اطمینان از اجرای قانون داشته باشیم و در نهایت درباره این ترتیبات با وی به توافق رسیدیم. ترتیبات هم اصلش این است که نوارهایی که از فعالیت های ما ضبط می شود، هیچگاه به صورت زنده برای آژانس فرستاده نمی شود و در ایران نگهداری می شود.

وی ادامه داد: اجرای پادمان ادامه پیدا می کند. پادمان تعهد ایران است. قانون مجلس نیز اجازه فراتر از پادمان را نمی دهد. این به معنای این است که همکاری ما با آژانس ادامه پیدا می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала