تمام نظارت‌ های فراپادمانی ایران از فردا متوقف می شوند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / تمام نظارت‌ های فراپادمانی ایران از فردا متوقف می شوند
تمام نظارت‌ های فراپادمانی ایران از فردا متوقف می شوند - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.02.2021
Telegram
سخنگوی دبیرخانه شورای ‌عالی امنیت ملی ایران تأکید کرد: قصد نظام برای اجرای بدون تنازل قانون "اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ ها و صیانت از حقوق ملت ایران" است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، کیوان خسروی سخنگوی دبیرخانه شورای‌ عالی امنیت ملی ایران اظهار داشت: در جریان سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی به ایران، چگونگی توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و نظارتهای فراپادمانی برای وی تشریح شد.

اتریش: اروپا به رفع اختلافات بین ایران و آمریکا در برجام کمک کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.02.2021
اتریش: اروپا به رفع اختلافات بین ایران و آمریکا در برجام کمک کند

خسروی تصریح کرد: قصد نظام برای اجرای بدون تنازل قانون "اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ ها و صیانت از حقوق ملت ایران" است و در خصوص اجرای بدون وقفه این قانون در مجموعه ارکان کشور اجماع وجود دارد.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی ضمن آن‌ که تاکنون مفاد قانون را اجرا کرده، زمینه قطع نظارت‌ های فراپادمانی را نیز فراهم کرده است.

سخنگوی دبیرخانه شورای ‌عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: در بیانیه مشترک ایران و آژانس و پیوست اجرایی آن نیز که در سفر گروسی به تهران مورد توافق قرار گرفت، بر موضوع اجرای کامل قانون مصوب مجلس تصریح شده و ترتیبات انجام آن مخدوش نشده است.

بنابر گفته خسروی، اجرای قانون مجلس به‌ منزله خروج ایران از برجام و قطع همکاری با آژانس نیست و از این ‌رو تعاملات ایران با آژانس و نظارت‌ های پادمانی آن بر اساس چارچوب‌ های قانونی ادامه خواهد داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала