آیا اتریش واکسن روسی کرونا را تولید خواهد کرد؟

© Sputnik / Vladimir Trefilov / ورود به گالری تصاویر واکسن روسی کرونا
 واکسن روسی کرونا   - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.02.2021
Telegram
مقامات اتریش در حال تصمیمگری در رابطه با تولید واکسن «اسپوتنیک وی» با کمک ظرفیت تولیدی خود هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه « Kleine Zeitung»، وزارت بهداشت اتریش اعلام کرد که آنها از درخواست روسیه برای تولید واکسن «اسپوتنیک وی» در آنجا مطلع هستند، اما برای اجرایی شدن این همکاری، باید اجازه آژانس بهداشت و امنیت غذایی اتریش دریافت شود تا به وجود شرایط ضروری برای تولید واکسن و از جمله مطابقت آن با قانون دارویی کشور اطمینان حاصل شود.

سفارت روسیه  اطلاعات مربوط به آمادگی بنیاد سرمایه گذاری های مستقل روسیه جهت تولید مشترک واکسن «اسپوتنیک وی» در اتریش را به دولت اتریش ارسال کرده است.

سخنگوی دولت اتریش اعلام کرد:« ما این نامه را دریافت کردیم و در حال بررسی پاسخ به آن هستیم».

گفتنی است کریل دمیتریف رئیس بنیاد سرمایه گذاری های مستقیم  روسیه اعلام کرد که ما می خواهیم تولید مشترک واکسن روسی در اتریش را آغاز کنیم. علاوه بر آن می خواهیم که این واکسن در اتریش تولید و از این کشور به کشورهای دیگر صادر شود».

اذعان آمریکا به نقش روسیه و چین در حل مناقشات ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.02.2021
گزارش و تحلیل
اذعان آمریکا به نقش روسیه و چین در حل مناقشات ایران

واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

مطابق با اطلاعات بنیاد سرمایه گذاری های مستقل روسیه،  واکسن « اسپوتنیک وی» در 16 کشور جهان به ثبت رسیده است. انتظار می رود که طی چند روز آینده، شهروندان بولیوی، قزاقستان، ترکمنستان، فلسطین، امارات متحده عربی، پاراگوئه، مجارستان، ارمنستان، الجزیره، بوسنی و جمهوری صربستان، ونزوئلا و ایران با واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه واکسینه بشوند.

بیش از 50 کشور درخواست دریافت 1.2 بیلیون دوز واکسن « اسپوتنیک وی» را برای شرکای بنیاد سرمایه گذاری های مستقیم روسیه در هند، برزیل، چین، کره جنوبی ارسال کرده اند و دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала