کاهش قیمت مرغ طی روزهای آینده در ایران

© Sputnik / Siavash Sobhgahi Мясной магазин в Тегеране
Мясной магазин в Тегеране  - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.02.2021
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه تهران صادر کننده مرغ به سایر استان ها نیست، از کاهش قیمت مرغ در روزهای آتی خبر داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: سن کشتار و تخصیص نهاده به هر قطعه مرغ افزایش یافته است و همین امر به تولیدات ۲۰ درصد اضافه خواهد کرد.

احتمال کاهش قیمت مرغ در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.02.2021
احتمال کاهش قیمت مرغ در ایران

حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه اتخاذ تصمیمات جزیره ای هیچ دستاوردی جز آشفتگی بازار به دنبال نخواهد داشت، گفت: تهران از معدود استان هایی است که بیش از ۸۰ درصد مرغ مورد نیازش از استان های دیگر تامین می شود و هرگز صادر کننده مرغ به سایر استان ها نبوده است.

وی ادامه داد:بنابراین اگر قرار باشد هر استانی برای خودش تصمیم جزیره ای بگیرد و خروج مرغ از استانش را ممنوع کند این باعث می شود برخی استان ها بدون مرغ شوند که ما با اینگونه تصمیمات مخالفیم و هیچ منطقی ندارد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه در حال حاضر بازار مرغ گرفتار سودجویی شده است، گفت: قیمت مرغ زنده ۱۷ تا ۱۸ هزار و ۵۰۰تومان است و قیمت مرغ گرم نیز نباید بیش از ۲۵ هزارتومان باشد. فروش بیش از این مقدارسودجویی  است.

وی با اشاره به اینکه در روزهای آینده قیمت مرغ کاهش می یابد و متعادل تر می شود، گفت: با افزایش تخصیص نهاده یعنی تخصیص ۹۰۰ گرم نهاده برای هر قطعه مرغ و افزایش سن کشتار از ۴۰ روز به ۴۵ روز قطعا به تولیدات ۲۰ درصد اضافه خواهد شد و همین امر در روزهای آینده به کاهش قیمت مرغ در بازار  کمک خواهد کرد و پیش بینی می شود  قیمت آن را به زیر ۲۳ هزارتومان برساند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала