صحنه‌سازی حمله شیمیایی علیه دولت سوریه

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy / ورود به گالری تصاویرسوریه
سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.02.2021
Telegram
تروریست ها در سوریه قصد دارند دست به صحنه‌سازی حمله شیمیایی بزنند و مقامات کشور را متهم به آنجام آن کنند.

به گزارش اسپوتنیک، دریادار ویاچسلاو سیتنیک  معاون رئیس مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه  در کنفرانس خبری کوتاه مدت اعلام کرد تروریست ها در سوریه قصد دارند دست به صحنه‌سازی حمله شیمیایی بزنند و مقامات کشور را متهم به انجام آن کنند.

گروه‌های تروریستی در حال آماده‌سازی توطئه‌ای علیه مقامات سوریه هستند تا آن‌ها را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی متهم کنند.

خبرگزاری دولتی سوریه: آمریکا 70 تروریست داعشی را از حسکه خارج کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.01.2021
خبرگزاری دولتی سوریه: آمریکا 70 تروریست داعشی را از حسکه خارج کرد

خبر مربوط به آماده شدن شبه نظامیان گروه « حیات التحریر الشام» (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) برای انجام عملیات  تروریستی در شرق ادلب با کاربرد مواد سمی به مرکز آشتی گروه های درگیر در سوریه رسیده است.

سیتنیک در این باره گفت:« اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که شبه نظامیان  قصد دارند یک حمله شیمیایی ترتیب بدهند و با عواقب آن به شکل قربانیان و آسیب دیدگان در بین افراد غیرنظامی، نیروهای دولتی را متهم به کاربرد سلاح شیمیایی علیه مردم غیرنظامی بکنند».

وی متذکر شد که تروریست ها مواد سمی، احتمالا کلر را به بخش «ترمنین» در شمال شهر ادلب سوریه رسانده اند.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала