یک ایرانی تبار در وزارت خارجه آمریکا

CC BY 4.0 / IRNA / یک ایرانی تبار در وزارت خارجه آمریکا
یک ایرانی تبار در وزارت خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.02.2021
آرین طباطبایی به عنوان مشاور ارشد معاون وزارت خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحاتی و امور امنیت بین‌الملل منصوب شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه ایالات متحده، آرین طباطبایی، از تحلیلگران مسائل ایران در آمریکا را به عنوان مشاور ارشد معاون وزارت خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحاتی و امور امنیت بین‌الملل منصوب کرده است.

همچنین در این زمینه آرین طباطبایی در حساب کاربری خود در توییتر از پیوستن به دولت جو بایدن و معاون وی، کاملا هریس ابراز خرسندی کرده است.

طباطبایی در حال حاضر عضو سازمانی به نام " ائتلاف تضمین دموکراسی" است که در سال 2017 برای مقابله با تلاش‌های ادعایی روسیه جهت " تضعیف نهادهای دموکراتیک" در آمریکا و اروپا تشکیل شد.

در همین زمینه روزنامه واشنگتن‌پست در 11 جولای 2017 نوشته بود این سازمان توسط مقام‌ سابق وزارت اطلاعات و وزارت خارجه آمریکا راه‌اندازی شده است.

آرین طباطبایی فرزند جواد طباطبایی، استاد دانشگاه و پژوهشگر ایرانی در زمینهٔ فلسفه، تاریخ و سیاست و عضو پیشین هیئت علمی و معاون پژوهشی دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است. وی دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته مطالعات جنگ از دانشگاه کینگز کالج لندن بوده و به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی صحبت می‌کند.

وی در یک جلسه استماع که ژانویه سال گذشته میلادی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان برگزار شد گفت بر این باور است که سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران در سطح تاکتیکی موثر بوده اما در سطح راهبردی موفقیتی نداشته زیرا منجر به تغییری در رفتار تهران نشده است.

آرین طباطبایی در مقاله‌ای که 22 سپتامبر 2020 روی وب‌سایت ائتلاف تضمین دموکراسی قرار گرفته می‌نویسد دولت دونالد ترامپ نتوانسته هدفش در خصوص رسیدن به توافق بهتر با ایران بعد از خروج از برجام را عملی کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала