کرونای انگلیسی ۳ روزه بیمار را از پای می ‌اندازد

CC BY 4.0 / IRNA / کرونای انگلیسی ۳ روزه بیمار را از پای می ‌اندازد
کرونای انگلیسی ۳ روزه بیمار را از پای می ‌اندازد - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.02.2021
Telegram
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اذعان کرد: طبق نتایج مقالاتی که منتشر شده همانگونه که میزان کشندگی واریانت انگلیسی بیشتر است بیماری زایی و درگیری آن هم بیشتر است بنابراین مردم باید آن را جدی بگیرند و حتی یک دقیقه هم تلف نکنند چون اگر مریض به موقع مراجعه کند.

به گزارش اسپوتنیک، مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اظهار داشت: واریانت انگلیسی که هم اکنون در کشور شیوع پیدا کرده خطرناک تر از نوع قبلی ویروس کروناست به همین دلیل از مردم می‌ خواهیم شوخی نگیرند و وقت را تلف نکنند و در صورت مشاهده علائم بیماری، سریعا به پزشک مراجعه کنند تا با داروهای ضد ویروسی مراحل درمانشان شروع شود و پزشکان تشخیص دهند چه نوع درمانی بر آنها اعمال شود.

وزرات بهداشت ایران: عوارض جانبی از تزریق واکسن اسپوتنیک وی در ایران ثبت نشده است  - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.02.2021
وزارت بهداشت ایران: عوارض جانبی تزریق واکسن اسپوتنیک وی در ایران ثبت نشده است

محرز تصریح کرد: علائم واریانت انگلیسی مانند علائم قبلی کرونا مانند تب، سرفه و... است اما بسیار شدیدتر است و ظرف ۳ روز بیمار را از پا می ‌اندازد.

وی افزود: متاسفانه اکنون افراد در خانه به محض مشاهده علائم بیماری کرونا شروع به خود درمانی می ‌کنند و وقتی که حالشان بد می ‌شود نزد پزشک می ‌روند که در این شرایط تاثیر داروها به شدت کاهش پیدا می ‌کند چون زود مراجعه کردن به پزشک در زودتر بهبود پیدا کردن فرد تاثیر بسزایی دارد.

این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: طبق نتایج مقالاتی که منتشر شده همانگونه که میزان کشندگی واریانت انگلیسی بیشتر است بیماری زایی و درگیری آن هم بیشتر است بنابراین مردم باید آن را جدی بگیرند و حتی یک دقیقه هم تلف نکنند چون اگر مریض به موقع مراجعه کند مراحل اولیه درمان یعنی داروهای ضد ویروسی، ضد انعقادی و ضد التهابی اثر می‌ گذارد وگرنه درغیر اینصورت دیگر تاثیری نخواهند داشت.

محرز درمورد آخرین وضعیت واکسن برکت گفت: واکسن برکت طبق ضوابط بین الملل کار می‌کند و خوشبختانه ۵۶ نفری که در مرحله اول مورد تست قرار گرفتند هیچ نوع عارضه خاصی نداشتند  و ظرف چند روز آینده نتایج آن به سازمان غذا و دارو ابلاغ می ‌شود که انتظار می ‌رود با توجه به شرایط اضطراری که به دلیل شیوع واریانت انگلیسی در کشور ایجاد شده مجوز فاز دو و سه صادر شود تا مراحل زودتر گذرانده شده و واکسن زودتر در اختیار مردم قرار گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала