اجرای عملیات تیراندازی به اهداف هوایی در رزمایش مرکب امنیت دریایی

© AFP 2022 / Ebrahim Norooziاجرای عملیات تیراندازی به اهداف هوایی در رزمایش مرکب امنیت دریایی
اجرای عملیات تیراندازی به اهداف هوایی در رزمایش مرکب امنیت دریایی - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.02.2021
Telegram
سخنگوی رزمایش مرکب دریایی ایران و روسیه از اجرای عملیات تیراندازی شبانه به اهداف هوایی در این رزمایش خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی ارتش ایران، امیردریادار دوم غلامرضا طحانی سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند اظهار داشت: در ادامه رزمایش مرکب امنیت دریایی در شمال اقیانوس هند، شب گذشته عملیات تیراندازی شبانه به اهداف هوایی که از مهمترین تمرینات دریایی به شمار می‌ رود با موفقیت انجام شد.

آغاز رزمایش دریایی ایران و روسیه در اقیانوس هند+ ویدیو - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.02.2021
آغاز رزمایش دریایی ایران و روسیه در اقیانوس هند+ ویدیو

طحانی افزود: عملیات تیراندازی شبانه به اهداف هوایی مستلزم هماهنگی و دستورات جزء به جزء است و با توجه به تنوع پهپادها و ریز پرنده‌ها، سناریوی این تمرین طراحی و بر پایه یک زبان تاکتیکی مشترک بین نیروهای دریایی ایران متشکل از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی سپاه پاسداران و همچنین نیروی دریایی روسیه با موفقیت اجرا شد.

روز گذشته و درآغاز رزمایش، یگان‌ های شناور ایران و روسیه به سر فرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران و با استفاده از سلاح ‌های مختلف به سوی اهداف سطحی از پیش تعیین شده در دریا تیراندازی کردند. در مرحله بعد تمرین «PHOTOEX» شامل صورت ‌بندی و آرایش آفندی یگان ‌های شرکت‌ کننده در رزمایش متناسب با تهدیدات موجود در منطقه اجرا شد.

رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند از سه ‌شنبه ۲۸ بهمن ماه در منطقه شمال اقیانوس هند و دریای عمان آغاز شده و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала