بیل گیتس بزرگترین دشواری بشریت را نام برد

© AP Photo / Samuel Habtabبیل گیتس بزرگترین دشواری بشریت را نام برد
بیل گیتس بزرگترین دشواری بشریت را نام برد - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.02.2021
Telegram
بنیانگذار مایکروسافت بزرگترین چالش برای بشریت را تغییرات آب و هوایی دانست.

به گزارش اسپوتنیک، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت معتقد است که بزرگترین چالش برای بشریت دستیابی به بی طرفی آب و هوا تا سال 2050 است. وی توضیح داد که درباره مرحله ای صحبت می کند که در آن مردم افزایش حجم گازهای گلخانه ای را متوقف و از تأثیر منفی بر آب و هوا جلوگیری کنند.

بیل گیتس دو رخداد وحشتناک تر از پاندمی را نام برد - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.02.2021
بیل گیتس دو رخداد وحشتناک تر از پاندمی را نام برد

گیتس خاطرنشان کرد که انتشار گازهای گلخانه ای با انرژی حاصل از احتراق ذغال سنگ، نفت و گاز ارتباط دارد. وی پیشنهاد داد که در آینده، انرژی هسته ای باید به یک منبع دائمی انرژی تبدیل شود زیرا انرژی خورشیدی و بادی قادر به انجام این عملکرد به طور مداوم نیستند.

وی ادامه داد: یا به یک معجزه نیاز داریم تا باتری هایی 20 برابر ارزان تر تولید کنیم تا بتواند انرژی فصلی را ذخیره کند که در این حالت بدون آفتاب و باد چندین هفته فرصت خواهیم داشت ... یا به 25 درصد انرژی اضافی نیاز دارید که بدون توجه به آب و هوا در دسترس باشند. وی افزود که شکافت هسته ای و همجوشی هسته ای تنها مواردی هستند که می توانند در این مقیاس کار کنند.

پیش از این ، بنیانگذار مایکروسافت گفته بود که قصد دارد در مدت پنج سال حدود دو میلیارد دلار در مبارزه با تغییرات آب و هوا سرمایه گذاری کند. گیتس اطمینان دارد که می توان از طریق فن آوری های نوآورانه از بروز فاجعه آب و هوایی جلوگیری کرد، بنابراین او قصد دارد به استارت آپ ها و پروژه های دیگری که راه حل هایی برای مقابله با تغییرات اقلیمی ارائه می دهند پول بدهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала