محققان احتمال می دهند نوع جهش یافته ویروس کرونا 30 تا 70 درصد مرگبارتر باشد

© Photo / Lorenzo Casalino / Amaro Lab / U.C. San Diegoمحققان احتمال می دهند نوع جهش یافته ویروس کرونا 30 تا 70 درصد مرگبارتر باشد
محققان احتمال می دهند نوع جهش یافته ویروس کرونا 30 تا 70 درصد مرگبارتر باشد - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.02.2021
دانشمندان انگلیسی در پژوهشی جدید دریافتند که نوع جهش‌یافته ویروس‌کرونا که برای نخستین‌بار در انگلیس شناسایی شد، احتمال دارد 30 تا 70 درصد کشنده‌تر از نوع اصلی‌ این ویروس باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اکسیوس، دانشمندان انگلیسی در یک پژوهش جدید دریافتند که نوع جهش‌یافته ویروس‌کرونا که برای نخستین‌بار در انگلیس شناسایی شد، احتمال دارد 30 تا 70 درصد کشنده‌تر از نوع اصلی‌ این ویروس باشد.

در ارزیابی ها جدید، دانشمندان انگلیسی تخمین زده اند که این نوع ویروس ممکن است 30 تا 70 درصد مرگبارتر از نوع اصلی باشد. اما آنها تاکید کردند که پیش از اعلام نتیجه گیری قطعی، به مطالعات گسترده تر و داده های بیشتر در مورد مرگ و میر مبتلایان نیاز دارند.

بیمارانی که باعث گسترش وسیع کرونا می شوند مشخص شدند - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.02.2021
بیمارانی که باعث گسترش وسیع کرونا می شوند مشخص شدند

اکسیوس نوشت: نوع جدید ویروس کرونا که با عنوان B.1.1.7 شناخته می شود تاکنون در 82 کشور از جمله آمریکا شناسایی شده است. گزارش ها نشان می دهد تعداد مبتلایان به گونه جدید ویروس کرونا تقریبا هر 10 روز در آمریکا دو برابر می شود و ممکن است تا ماه مارس (اسفند) به نوع غالب در حال انتشار بدل شود.

تاکنون واکسن های "مدرنا" و "فایزر" در برابر انواع جدید ویروس که در انگلیس و آفریقای جنوبی شناسایی شده، موثر اعلام شده اند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) هم این هفته اعلام کرد که استفاده از دو ماسک صورت یا تنظیم ماسک به گونه ای که راحت تر باشد، می تواند به محافظت در برابر نوع جدید کمک کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала