محتمل ترین نسخه انتقال ویروس کرونا به انسان از دید کارشناس سازمان بهداشت جهانی

© Sputnik / Maksim Blinov / ورود به گالری تصاویرمحتمل ترین نسخه انتقال ویروس کرونا به انسان از دید کارشناس سازمان بهداشت جهانی
محتمل ترین نسخه انتقال ویروس کرونا به انسان از دید کارشناس سازمان بهداشت جهانی - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.02.2021
Telegram
یکی از اعضای یک گروه متخصص بین المللی به رهبری سازمان بهداشت جهانی، محتمل ترین نسخه انتقال ویروس کرونا به انسان را خفاش ها دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیویورک تایمز، پیتر داساک، یکی از اعضای یک گروه متخصص بین المللی به رهبری سازمان بهداشت جهانی، بیان داشت که ویروس کرونا که اولین بار در جنوب شرقی آسیا یا جنوب چین ظاهر شد در خفاش ها بود. از طریق خفاش ها، ویروس به مزرعه حیوانات وحشی راه یافت و آنها با آلوده کردن کارگری از این مزارع یا حیوانات وحشی آن مثل، موش خرماها، گورکن ها، سگ ها، راکون ها آن را منتقل کردند.

دکتر داساک تأکید کرد که نسخه انتقال ویروس کرونا از طریق حیوانات وحشی و از طریق یک واسطه ​​بیشترین حمایت را بین محققان چینی و اعضای سازمان بهداشت جهانی طی یک بحث مشترک دریافت کرده است.

وی همچنین گفت كه در حین بازدید از چین، كارشناسان درخواست دسترسی به پرونده های شخصی برخی از بیماران را داشتند اما آن را دریافت نكردند، زیرا در این كشور سوابق پزشكی بیماران بسیار محرمانه است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала