مخارج ساخت جدید ترین سیستم های تسلیحاتی روسیه اعلام شد

© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation / ورود به گالری تصاویرمخارج ساخت جدید ترین سیستم های تسلیحاتی روسیه اعلام شد
مخارج ساخت جدید ترین سیستم های تسلیحاتی روسیه اعلام شد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.02.2021
Telegram
سرگئی ایوانوف ، نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور حفاظت از محیط زیست و وزیر دفاع سابق روسیه (2001 -2007) اعلام کرد هزینه ساخت جدیدترین سیستم های تسلیحاتی در روسیه که در سال 2018 عرضه شد، طاقت فرسا نیود و طرح ریزی این تسلیحات فقط سالانه 10-20 میلیارد روبل (حدود 135 تا 270 میلیون دلار) خرج داشت.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ایوانوف گفت: "پنهان نمی کنم که در آغاز کار ساخت آن انواع از تسلیحات که اکنون در زرادخانه ارتش روسیه ظاهر شده اند و رئیس جمهور در پیام خود درباره آنها صحبت کرد از جمله سامانه های تسلیحاتی آوانگارد، پرسوت،پوزئیدون و بسیاری از تسلیحات  دیگر شرکت داشتم.  این کار، بدون فشار، بدون سر و صدا و بپا کردن گرد و غبار، بدون مساعی مالی زیاد، یعنی به تدریج انجام شده و برای آن،  10 سال وقت و سالانه  10-20 میلیارد روبل پول صرف شد ."

نمایش سامانه موشکی هایپرسونیک «آوانگارد» روسیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.12.2020
نمایش سامانه موشکی هایپرسونیک «آوانگارد» روسیه + ویدئو

سرگئی ایوانوف در سخنرانی خود در انجمن نظامی ـ تاریخی روسیه افزود: "برای نیروهای مسلح [این مبلغ] در شرایط  بودجه تریلیونی فعلی هزینه تقریباً نامحسوسی است ... اما ما این کار را بدون فشارو  بدون سر و صدای تبلیغاتی غیر ضروری انجام دادیم.. وقتی این کار را انجام دادیم ،اعلام کردیم و خیلی سر و صدا نکردیم".  

یادآور می شود ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام سالانه خود به پارلمان فدرال در سال 2018 در مورد جدیدترین انواع سلاح های استراتژیک از جمله سامانه های موشکی هایپرسونیک "آوانگارد" ، "کینژال" و "بوروستنیک" و همچنین سامانه لیزری رزمی "پرسوت "و سلاح زیر دریایی هسته ای "پوزئیدون" صحبت کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала