واکسن "اسپوتنیک وی" در مغولستان ثبت شد

© Sputnik / Alexey Kudenko / ورود به گالری تصاویرواکسن "اسپوتنیک وی" در مغولستان ثبت شد
واکسن اسپوتنیک وی در مغولستان ثبت شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.02.2021
Telegram
صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه: وزارت بهداشت مغولستان پس از مطالعه داده های آزمایشات بالینی، واکسن کرونای "اسپوتنیک وی" روسیه را ثبت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد: "ثبت واکسن "اسپوتنیک وی" در مغولستان در چارچوب مجوز استفاده اضطراری بدون آزمایشات بالینی اضافی در قلمرو این کشور انجام شده است."

اوایل روز سه شنبه پاکستان نیز استفاده از واکسن "اسپوتنیک وی" را تایید کرد.

صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه از ثبت اسپوتنیک وی در 25 کشور خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.02.2021
صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه از ثبت "اسپوتنیک وی" در 25 کشور خبر داد

روسیه اولین کشوری در جهان بود که در اوت سال 2020 واکسن ویروس کرونا به نام "اسپوتنیک وی" را ثبت کرد. این دارو توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا ساخته شده است و از بیش از 50 کشور درخواست خرید دریافت کرده است. نشریه لنست با بررسی نتایج مرحله سوم آزمایش "اسپوتنیک وی" بر روی داوطلبان اعلام کرد که مطالعات اثربخشی واکسن روسی را 91.6 درصد تأیید کرده اند. در همان زمان، طبق گفته محققان مرکز ویروس شناسی گامالیا، این واکسن به طور کامل از موارد شدید کووید-19 جلوگیری می کند.

واکسن "اسپوتنیک وی" در حال حاضر در روسیه، بلاروس، آرژانتین، بولیوی، صربستان، الجزایر، فلسطین، ونزوئلا، پاراگوئه، ترکمنستان، مجارستان، امارات متحده عربی، ایران، جمهوری گینه، تونس، ارمنستان، مکزیک، نیکاراگوئه، جمهوری سرپسکا (بوسنی و هرزگوین) و همچنین لبنان و میانمار ثبت شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала