رئیس ستاد انتخابات ایران تعیین شد

© Photo / IRNAرئیس ستاد انتخابات ایران تعیین شد
رئیس ستاد انتخابات ایران تعیین شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.02.2021
Telegram
وزیر کشور ایران رئیس ستاد انتخابات پیش رو را منصوب کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور  ایران جمال عرف را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور در برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و اولین میاندوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

متن  حکم انتصاب رئیس ستاد انتخابات بدین شرح است:

زمان شروع ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران اعلام شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.02.2021
زمان شروع ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران اعلام شد

جناب آقای دکتر عرف

معاون محترم سیاسی

سلام علیکم

با عنایت به عزم و اراده و تاکیدات دولت تدبیر و امید در برگزاری انتخابات باشکوه بر مدار قانون، به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور در امر برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و اولین میاندوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب می نمایم.

برنامه‌ریزی و فراهم نمودن به موقع مقدمات و تمهیدات لازم، استفاده بهینه از دانش و فناوری های نوین و روزآمد، روان سازی و تسهیل فرآیندهای انتخابات، به کارگیری نیروهای انسانی متعهد و متخصص و بستر سازی برای حضور و مشارکت بیشتر و گسترده مردم در عرصه انتخابات؛ وظیفه و ماموریت مهم جنابعالی است.

انتخابات ۱۴۰۰ باید در شأن و تراز ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی و در شرایطی برگزار شود که در آن، حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به عنوان حق الناس برابر مُرّ قانون و در فضای امن و توأم با نشاط و آرامش رعایت گردد. بدین سبب انتظار دارد با هماهنگی اینجانب و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات و با تلاش و کوشش مستمر نسبت به آن اهتمام نمایید.
برای تحقق این مهم، تشکیل و راه اندازی ستاد انتخابات کشور با حضور معاون امنیتی و انتظامی، معاون توسعه مدیریت و منابع، معاون هماهنگی، قائم مقام وزیر در امور مجلس، رئیس سازمان ثبت احوال کشور، روسای مراکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی، حراست، اطلاع رسانی، توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار و دفتر انتخابات امری ضروری و مورد تاکید است.
بدیهی است کلیه معاونین، مدیران و روسای سازمان های وابسته، استانداران، فرمانداران و بخشداران نهایت همکاری را با جنابعالی به عمل خواهند آورد. ضمن آن که کلیه دستگاه‌های اجرایی نیز بر اساس ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۷۷ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری همکاری لازم را خواهند داشت.
امید است در پرتو عنایت حضرت حق تعالی و رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سیاست های دولت تدبیر و امید، شاهد برگزاری انتخاباتی شکوهمند و قانونی با مشارکت حداکثری ملت انقلابی و مؤمن و در راستای تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم. ان شاا...

 

عبدالرضا رحمانی فضلی

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала