راه‌ اندازی خط تولید انبوه واکسن ایرانی با ظرفیت ۱.۵ میلیون دوز

© Photo / IRNAراه‌ اندازی خط تولید انبوه واکسن ایرانی با ظرفیت ۱.۵ میلیون دوز
راه‌ اندازی خط تولید انبوه واکسن ایرانی با ظرفیت ۱.۵ میلیون دوز - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.02.2021
Telegram
رئیس مرکز اطلاع‌ رسانی ستاد اجرایی فرمان امام توضیحاتی درباره راه‌اندازی خط تولید واکسن "کوو ایران برکت" ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حجت نیکی ملکی، رئیس مرکز اطلاع‌ رسانی ستاد اجرایی فرمان امامبا اشاره به این‌که سه کشور عربی برای خرید واکسن "کوو ایران برکت" درخواست خود را ارائه کرده‌اند، اظهار داشت: علاوه بر دو کشوری که پیش از این برای خرید واکسن ایرانی کرونا درخواست داده بودند، امروز یک کشور عربی دیگر نیز خواستار خرید واکسن کووایران برکت شده است.

اعلام آمادگی ۲ کشور عربی برای خرید واکسن ایرانی کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.02.2021
اعلام آمادگی ۲ کشور عربی برای خرید واکسن ایرانی کرونا

وی افزود: این درخواست‌ها به تازگی مطرح شده است اما سیاست ستاد اجرایی فرمان امام این است که تا زمانی که نیاز کشور به واکسن کرونا برطرف نشود، این واکسن را به سایر کشورها صادر نخواهد کرد.

نیکی ملکی با بیان این ‌که تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا (کووایران برکت) از اسفند ماه آغاز خواهد شد، تصریح کرد: خط اول تولید، ظرفیتی معادل حدود ۱.۵ میلیون دوز واکسن دارد؛ خط دوم تولید واکسن ایرانی کرونا ظرفیتی معادل 12 تا 15 میلیون دوز خواهد داشت که در صورت موفقیت ‌آمیز بودن مراحل کارآزمایی بالینی، اوایل اردیبهشت ماه راه‌اندازی می ‌شود.

رئیس مرکز اطلاع ‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: فاز دوم تست انسانی واکسن ایرانی کرونا (کووایران برکت) در صورت صدور مجوز از مراجع ذیربط از نیمه اسفند ماه آغاز خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала