‌افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب و تولید سوخت جامد مرکب در ایران

© Photo / IRNA‌افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب و تولید سوخت جامد مرکب در ایران
‌افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب و تولید سوخت جامد مرکب در ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.02.2021
Telegram
با حضور رییس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع خط تولید انبوه موشک های دوش پرتاب پیشرفته پدافند هوایی در ایران افتتاح و کارخانجات تولید سوخت جامع جامد مرکب با هدف تامین سوخت کلیه موشک های حوزه رزم زمینی آغاز به کار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: این خط تولید در واقع یکی از منحصر به فردترین خطوط تولید موشک‌های پدافند هوایی برد کوتاه در سطح منطقه است که با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و نوین در حوزه های لیزری، اپتیک، هدایت و کنترل می تواند نیاز عملیاتی نیروهای مسلح را به خوبی برطرف نموده و در مقابل تهدیدات، سلاح ارزشمندی محسوب می‌شود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: مجموعه ضدهوایی دوش پرتاب از مجموعه سلاح‌های پیشرفته ای است که در شرایط گوناگون تاکتیکی برای رزمندگان قابل بهره‌برداری است.

دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.02.2021
الحاق شناور قدرتمند «دنا» به نیروی دریایی ارتش ایران

وی افزود: این موشک‌ها در نسل‌های اولیه از کشورهای خارجی وارد می‌شد اما امروز نسل پیشرفته آن در برد حدود ۵ کیلومتر و در انواع گوناگون برای مقابله با اهداف با سرعت‌های مختلف و در حالت های دور شونده و نزدیک شونده توانست در آزمایش های سطح پیشرفته با تعداد بسیار بالا مورد تست قرار بگیرد.

سرلشکر باقری با بیان فن‌آوری سنگین و پیشرفته این دوش پرتاب‌ها گفت: در جهان تنها ۳ یا ۴ کشور توانایی تولید آن را دارند؛ اما امروز جمهوری اسلامی به طور کامل به این فناوری دست پیدا کرده و تمام قطعات آن به طور کامل و با تیراژ بالا تولید می‌شود و به کرات مورد آزمایش گرم در صحنه های گوناگون قرار گرفته که می تواند در دفاع هوایی ارتفاع پست تا متوسط کاربرد داشته باشد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب را در ارتقای قدرت رزم زمینی نیروهای مسلح حائز اهمیت دانست و خاطرنشان ساخت: افزایش برد و سرعت موشک‌های مورد استفاده در رزم زمینی از نیاز های نیروهای مسلح بود و امروز بحمدالله سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع با آماده سازی زیرساخت های فناورانه لازم به خوبی توانست با تولید سوخت جامد مرکب برای سلاح های رزم زمینی به ویژه موشک‌های زمین به زمین تاکتیکی، ضد زره و پدافند هوایی ارتفاع پست، دست نیروهای رزمنده را نسبت به گذشته بازتر نماید.

وی با بیان اینکه تمامی مراحل طراحی و ساخت تجهیزات مربوطه و مواد اولیه سوخت در داخل کشور تولید می شود گفت: در ابعاد گوناگون راکت‌های با حجم و قدرت اندک تا سنگین ترین موشک ها در این مجموعه سوخت تولید میشود که به حمدالله از ایمنی فوق العاده بالا و طراحی پیشرفته و از کیفیت فوق العاده عالی برخوردار است و این توفیق را به عزیزانم در وزارت دفاع و صنعت دفاعی که دانشمندان و زحمتکشان جوان آن به وجود آورنده این موضوع بودند تبریک عرض می‌کنیم و قطعاً این مجموعه در ارتقای قدرت دفاعی کشورمان نقش ارزنده ای را دارد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала