قیمت بلیت هواپیما در ایران تا پایان تعطیلات نوروزی افزایش نخواهد یافت

CC BY 2.0 / Bill Wilt / Iran Air A300قیمت بلیت هواپیما در ایران تا پایان تعطیلات نوروزی افزایش نخواهد یافت
قیمت بلیت هواپیما در ایران تا پایان تعطیلات نوروزی افزایش نخواهد یافت - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.02.2021
Telegram
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی ایران: با توجه به شرایط کنونی اجازه افزایش قیمت به ایرلاین‌ها داده نمی‌شود و برنامه‌ای برای آن نداریم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ابوالفضل جلالی، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی ایران گفت: گرچه ایرلاین‌ها مجددا درخواست افزایش قیمت بلیت هواپیما را برای تعطیلات نوروزی پیش‌رو دارند اما در حال حاضر شرایط به گونه‌ای نیست که امکان چنین تغییرات قیمتی وجود داشته باشد و به هیچ وجه مجوز افزایش قیمت بلیت هواپیما تا پس از تعطیلات نوروزی صادر نخواهد شد.

وزیر راه ایران افزایش قیمت بلیت هواپیما را تکذیب کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2020
وزیر راه ایران افزایش قیمت بلیت هواپیما را تکذیب کرد

وی ادامه داد: اگر شرکت هواپیمایی سقف قیمتی مصوب موجود را برای نرخ بلیت هواپیما رعایت نکند در رصدهای مستمری که داریم متوجه تخلف در این زمینه خواهیم شد و با شرکت هواپیمایی مورد نظر برخورد جدی صورت خواهد گرفت. شاید نرخ کنونی بلیت هواپیما با توجه به شرایط اقتصادی موجود برای ایرلاین‌ها به صرفه نباشد، اما شرایط کنونی به گونه‌ای نیست که دیگر امکان افزایش قیمت بلیت هواپیما وجود داشته باشد و نمی‌توانیم چنین اجازه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی بدهیم و برنامه‌ای برای بالارفتن قیمت بلیت هواپیما نداریم.

در روزهای پایانی آبان ماه امسال با تصویب شورای عالی هواپیمایی کشوری قیمت بلیت هواپیما 10 درصد افزایش یافته و محدودیت حداقل قیمت‌ها از نرخ‌نامه قبلی (خردادماه 1399) حذف شد که البته مورد انتقاد بسیاری از مسافران و مردم قرار گرفت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала