بازداشت یک هکر 16 ساله در ایران به اتهام انتشار سوالات امتحانی

© Depositphotos / Gorodenkoff بازداشت یک هکر 16 ساله در ایران به اتهام انتشار سوالات امتحانی
 بازداشت یک هکر 16 ساله در ایران به اتهام انتشار سوالات امتحانی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.02.2021
Telegram
هکر 16 ساله یک سایت آموزشی در ایران که سوالات امتحانی را برای دانش آموزان منتشر می کرد، به دام افتاد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رکنا، فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ واقع در استان البرز ایران اعلام کرد:  هکر ۱۶ ساله ای که اقدام به طراحی ماهرانه سایت برنامه آموزشی در فضای مجازی و دریافت سوالات امتحانی کرده بود، در این شهرستان دستگیر شد.

هکر 14 ساله ایرانی از 500 کارت بانکی برداشت کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.12.2019
هکر 14 ساله ایرانی از 500 کارت بانکی برداشت کرد
سرهنگ علی سلیمانی روز چهارشنبه اظهار داشت که در پی شکایت مدیر یکی از دبیرستان های شهر هشتگرد مبنی بر هک شدن سایت فضای آموزشی این دبیرستان و دسترسی به سوالات امتحاناتی دانش آموزان ، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی گفت: کارشناسان با اقدامات اطلاعاتی و رصد فضای مجازی، عامل هک کردن سایت آموزشی مربوطه که یک پسر ۱۶ ساله بود شناسایی و در بازجویی از وی مشخص شد که نامبرده اقدام به طراحی اکانت جعلی برنامه آموزشی کرده و قبل از شروع امتحانات با معرفی خود به عنوان مدیر دبیرستان، سوالات را از دبیران دریافت کرده و آن ها را در سایت آموزشی بارگذاری کرده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این پسر ۱۶ ساله که با مهارت خاصی اقدام به طراحی و ساخت اکانت جعلی سایت این برنامه آموزشی کرده بود در ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما در ادامه و در مواجهه با اسناد و مدارک موجود لب به اعتراف گشود و هدف از این کار را نوعی سرگرمی و تسهیل در دستیابی دانش آموزان به سوالات امتحانی عنوان کرد.

وی گفت که دربازرسی از منزل متهم تعدادی تجهیزات رایانه ای، مخابراتی، تلفن همراه و امثال آن کشف شد.

سلیمانی ضمن توصیه به کادر آموزشی مدارس و دانش آموزان برای شناخت و استفاده از فضای آموزشی مطمئن برای تدریس و یادگیری، از شهروندان خواست چنانچه با هرگونه مورد مشکوک برخورد کردند، موضوع را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا علام کنند .

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала