ربیعی اعلام آمادگی برای همکاری با مجلس در اصلاح بودجه کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ربیعی اعلام آمادگی برای همکاری با مجلس در اصلاح بودجه کرد
ربیعی اعلام آمادگی برای همکاری با مجلس در اصلاح بودجه کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.02.2021
Telegram
سخنگوی دولت ایران اعلام کرد: دولت آماده است با همه توان خود در کنار مجلس اصلاحات مورد نظر لایحه بودجه را بدون اینکه شاکله تغییر کند و درآمدهای واهی پیش بینی کنیم، انجام دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، علی ربیعی سخنگوی دولت، پیش از ظهر امروز سه ‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: اینکه پیام متخصصان حوزه اقتصاد و دولت نسبت به تغییرات بالای بودجه در کمیسیون تلفیق در مجلس شنیده شد، تشکر می ‌کنم.

قالیباف: روحانی دعوت مجلس برای دفاع از کلیات بودجه را نپذیرفت - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.02.2021
قالیباف: روحانی دعوت مجلس برای دفاع از کلیات بودجه را نپذیرفت

وی ادامه داد : این آمادگی را داریم که گفتگوهای زیادی در این زمینه صورت بگیرد و در زمان مشخص بتوانیم بودجه بدون اشکال را به تصویب مجلس برسانیم.

ربیعی ادامه داد: به آیین‌نامه داخلی مجلس تسلط ندارم اما تصور می ‌کنم لایحه بودجه به کمیسیون تلفیق بودجه باز خواهد گشت و آمادگی داریم گفتگوی زیادی در این زمینه به صورت فشرده و در زمان مشخص انجام دهیم تا بتوانیم با همفکری هم، بودجه مطلوب و بدون اشکال به تصویب مجلس برسد.

سخنگوی دولت با برشماری محورهای اصلی لایحه که دولت بر آن اصرار و اعتقاد داشت و در صورت تصویب می‌توانست آثار زیادی داشته باشد، اظهار کرد: تقویت ارزش پول ملی، کاهش تورم و تورم زا نبودن بودجه، مدیریت منطقه‌ای مالیات، حمایت از معیشت مردم و تامین کالاهای اساسی و عدم ایجاد رانت، اصول اساسی دولت در لایحه بودجه بود.

وی خاطر نشان کرد: در عمل تغییر نرخ ارز تصمیماتی در جای دیگر گرفته شد که بدون ۱۷ و ۵۰۰ بودجه دیگر قابلیت اجرایی نداشت و موجب افزایش تورم نقدینگی و کاهش ارز پول ملی بود که باید ارزش پول ملی را بالا ببریم و نرخ ارز باید به قیمت واقعی خود برگردد. افزایش آن در برخی موارد برای تولید موثر است اما سرجمع برای اقتصاد و معیشت کشور، علامت آن به سایر بازار ها طوری است که نرخ ارز باید به نرخ واقعی خود برگردد. افزایش سقف بودجه بدون منابع حقیقی تورم زا است و باعث چاپ اسکناس می شود.

وی افزود: درآمدهای واهی موجب نقدینگی می شد. مجوز ورود خودرو از مناطق آزاد قطعا رانت زا است و در اجرا هم مشکلات زیادی برای ما فراهم می کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала