اولین ورود واکسن کرونا به ایران هفته آینده

© AFP 2022 / MOHAMMED HUWAISاولین ورود واکسن کرونا به ایران هفته آینده
اولین ورود واکسن کرونا به ایران هفته آینده - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.02.2021
Telegram
سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران گفت: مقرر بود پنجشنبه همین هفته اولین پارت از واکسن کرونای روسی بارگیری و وارد کشور شود که محقق نشد و احتمالا هفته آینده، هواپیمایی ماهان انتقال این واکسن به کشور را انجام می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران، در تشریح آخرین وضعیت ورود واکسن روسی کرونا به ایران اظهار داشت: طبق هماهنگی ستاد مقابله با کرونا و جلساتی که در این باره با وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری برگزار می ‌شود، مقرر بود در قالب ۳ پارت واکسن اسپوتنیک از روسیه به کشور منتقل شود.

کرونا در ایران؛ فوت ۷۹ بیمار در شبانه روز گذشته - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.02.2021
کرونا در ایران؛ فوت ۷۹ بیمار در شبانه روز گذشته

وی بیان کرد: انتقال این واکسن به کشور از طریق پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان و احتمالا دو شرکت هواپیمایی دیگر انجام می شود که آن دو شرکت هنوز نهایی نشده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: مقرر بود پنجشنبه همین هفته ۱۶ بهمن اولین پارت از واکسن کرونای روسی بارگیری و وارد کشور شود که فعلا محقق نشد اما تلاش ها ادامه دارد و اگر به این هفته نرسید احتمالا هفته آینده شرکت هواپیمایی ماهان انتقال این واکسن به کشور را انجام می دهد ولی هنوز زمان دقیق انجام این پرواز مشخص نیست.

وی درباره تأمین تجهیزات برای بارگیری و حمل واکسن در هواپیما اظهار داشت: از نظر تجهیزات برای انتقال این واکسن ها با هواپیما هیچ مشکلی نداریم.

پیش از این مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توافق با روسیه برای خرید و واردات واکسن روسی اسپوتنیک برای مقابله با کرونا گفته بودند.

طبق اعلام نیویورک تایمز، واکسن اسپوتنیک وی که توسط شرکت گامالیای روسیه تولید شده برای استفاده در روسیه و سایر نقاط دنیا تایید شده و دو ماه است تزریق آن آغاز شده است.

واکسن اسپوتنیک وی کشور روسیه برای مقابله با ویروس کرونا با استقبال ۱۹ کشور جهان مواجه شده است و ۱۵ کشور واکسن را خریده اند؛ آلمان نیز برای حمایت از این واکسن اعلام آمادگی کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала