شکایت شیائومی چین از ایالات متحده

© REUTERS / Anindito Mukherjeeشکایت شیائومی چین از ایالات متحده
شکایت شیائومی چین از ایالات متحده  - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.02.2021
Telegram
تولید کننده چینی گوشی های همراه شیائومی Xiaomi به دنبال بیرون آمدن از لیست سیاه واشنگتن، از ایالات متحده به دادگاه شکایت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان بی سی، این شامل شرکت هایی است که با طرف آمریکایی تجارت می کنند اما با صنعت نظامی چین در ارتباط هستند.
ورود به این لیست مانع از خرید سهام شرکت Xiaomi توسط سرمایه گذاران آمریکایی می شود. به همین خاطر شرکت علیه وزارت دارایی و وزارت دفاع آمریکا به دادگاه ناحیه کلمبیا شکایت کرده است. Xiaomi تاکید می کند که این اقدامات دولت آمریکا " مغایر با قانون اساسی است برای آنکه تولید کننده را از آزادی و حق مالکیت بدون رسیدگی به روند قانونی محروم می کند."
شرکت چینی همچنین خاطر نشان کرد که ممنوعیت خرید سهام " آسیب جبران ناپذیری" به همراه دارد. در این شکایت آمده است: "اگر Xiaomi دسترسی به سرمایه آمریکا را از دست بدهد، شرکت نمی تواند به مدیریت کامل، توسعه و تامین مالی تجارت خود، حفظ روابط تجاری و همچنین استخدام کارمندان برسد."
تولید کننده همچنین اعلام کرد که به دولت چین یا نیروی نظامی و یا سازمانی مرتبط با صنایع دفاعی چین تعلق نداشته و توسط آنها کنترل نمی شود.  

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала