بازگشت ناو هواپیمابر نیمیتز به آمریکا

© AP Photo / Lee Jin-manبازگشت ناو هواپیمابر نیمیتز به آمریکا
بازگشت ناو هواپیمابر نیمیتز به آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.02.2021
Telegram
خبرنگار شبکه خبری فاکس‌ نیوز اعلام کرد که نام هواپیمابر نیمیتز پس از حضوری طولانی در آب‌ های غرب آسیا به آمریکا بر می گردد.

به گزارش اسپوتنیک، لوکاس تاملینسون خبرنگار شبکه خبری فاکس‌ نیوز روز دوشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که نام هواپیمابر نیمیتز پس از ۱۰ ماه مأموریت به آمریکا باز می‌ گردد.

​ناو هواپیمابر نیمیتز قرار بود دو ماه قبل به آمریکا بازگردد، اما به دستور دونالد ترامپ و در راستای آنچه ارسال پیام به ایران خوانده شد، به مأموریت خود در دریای عرب و اقیانوس هند ادامه داد.

این ناو هواپیمابر در حالی آبهای دریای عرب و اقیانوس هند را به مقصد آمریکا ترک می ‌کند که چندی پیش در جریان رزمایش موشکی بزرگ ایران، دست‌ کم یک فروند موشک بالستیک ایرانی به ۱۰۰ مایلی محل استقرار آن در اقیانوس هند اصابت کرده بود.

در روز شنبه ۲۷ دی‌ ماه شبکه خبری فاکس‌ نیوز به وقت تهران به نقل از مقامات آمریکایی که به دلایل امنیتی خواستند که نامشان فاش نشود گزارش داد که دست‌ کم یک فروند از موشک ‌های بالستیک شلیک شده در جریان رزمایش موشکی بزرگ ایران در ۱۰۰ مایلی ناو هواپیمابر یو ‌اس ‌اس نیمیتز و ناو گروه همراه آن در اقیانوس هند فرود آمده و منفجر شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала