کنسرت های موسیقی کیش بوسه بر کرونا می زند

© Photo / Daria Zhigalinaتصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است - اسپوتنیک ایران
Telegram
از سرگیری فعالیت‌ های موسیقی که با زرد و آبی بودن برخی مناطق ایران و صدور مجوز برای چنین بخش ‌های هنری، دوباره به جریان افتاده، نگرانی ‌هایی را برای مردم محلی کیش به وجود آورده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه وطن امروز، امید حاجیلی، محسن ابراهیم‌ زاده، رضا بهرام، مسعود صادقلو، حامد آهنگی، حسن ریوندی و ... چهره‌ هایی هستند که در روزهای آتی برنامه کنسرت‌ ها و طنز خود را در جزیره کیش چیده ‌اند؛ برخی کنسرت‌ ها برگزار شده و هم ‌اکنون پیش‌ خرید بلیت برنامه‌ های آنها تا ۳۵۰ هزار تومان نیز قیمت‌ گذاری شده و در حال خریداری است.

آخرین وضعیت کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران
آخرین وضعیت کرونا در ایران

چراغ نخستین کنسرت پس از چندین ماه وقفه در برگزاری کنسرت زنده و حضوری به دلیل بحران کرونا و لزوم فاصله‌ گذاری اجتماعی، توسط هوروش بند روشن شد. این کنسرت چهارشنبه سی ‌ام مهرماه در مجموعه آوای خلیج ‌فارس جزیره کیش در آخرین دقیقه مانده به بامداد در ساعت ۲۳:۵۹ به صحنه رفت.

اما هنوز موتور کنسرت‌ ها گرم نشده بود که به دلیل افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کشور و رسیدن هشدار به جزیره کیش، این منطقه نیز تمام رویدادهای حضوری را بنا بر دستور ستاد کرونا تا اطلاع ثانوی متوقف کرد.

پس از کاهش آمار فوتی ‌های روزانه و آبی ‌شدن برخی مناطق، برپایی برنامه ‌ها و کنسرت‌ های موسیقی هم ‌اکنون با منع قانونی مواجه نیست ولی حرکت به سمت مناطق کیش و ... در حالی اتفاق می ‌افتد که طی روزهای اخیر این مناطق، شاهد حجم عجیب و آمار چند ده هزار نفری از ورود مسافران بوده و بارها چنین اتفاقی موجب حیرت و البته نگرانی مسئولان بهداشتی کشور نیز شده است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت درباره هجوم مسافران به شهرهای جنوبی بیان کرد: طی چند وقت خیر ۱۶ هزار نفر با لنج و پرواز وارد جزیره ‎های جنوب کشور شده ‌اند و تردد مسافران بدون ماسک و رعایت ‌نکردن پروتکل بهداشتی در سطح شهر، سلامت مردم را به خطر می ‌اندازد.

محسن ابراهیم ‌زاده، خواننده ‌ای که طی سال ‌های اخیر آورده اقتصادی خوبی را برای تهیه ‌کنندگان و برنامه ‌گذارانش به همراه داشته است، ۱۳ بهمن‌ ماه کنسرتی را در تالار شهر جزیره کیش برگزار می‌کند؛ کنسرتی که بلیت‌ های آن از ۱۳۰ تا ۳۵۰ هزار تومان قیمت‌ گذاری شده‌ است.

در روزهای پیش‌ رو علاوه بر حضور کمدین‌ های معروف از جمله حسن ریوندی، حامد آهنگی و اکبر اقبالی در کنسرت‌ های خنده جزیره کیش، مسعود صادقلو و رضا بهرام هم کنسرت‌ هایی را در این منطقه برگزار خواهند کرد.

داغ‌ شدن بازار برگزاری این کنسرت‌ ها و امکان تأثیر احتمالی آن بر افزایش مسافرت‌ های غیر ضروری به جزیره کیش، همزمان با برخی نگرانی ‌ها بابت افزایش دامنه شیوع ویروس کرونا در کشور، با انتقاداتی مواجه شده است که هنوز مسئولان ذی ‌ربط چه در وزارت ارشاد و چه در ستاد ملی کرونا نسبت به آن واکنشی نشان نداده ‌اند.

با توجه به قیمت ۳۵۰ هزار تومانی بلیت، اگر ۲ نفر بخواهند از تهران به کیش سفر کنند، فقط جمع هزینه بلیت رفت و برگشت و بلیت کنسرت حدود ۵ میلیون تومان می‌ شود و این در شرایطی است که هیچ هزینه‌ ای بابت اقامت، تغذیه و ایاب و ذهاب جانبی پرداخت نکنند!

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала