هشدار مسکو به واشنگتن: دخالت در امور داخلی روسیه را متوقف کنید

© Sputnik / Natalia Seliverstova / ورود به گالری تصاویرهشدار مسکو به واشنگتن: دخالت در امور داخلی روسیه را متوقف کنید
هشدار مسکو به واشنگتن: دخالت در امور داخلی روسیه را متوقف کنید - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا در خصوص تجمعات غیرقانونی در روسیه واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه به اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و سفارت ایالات متحده در مسکو در خصوص تجمعات غیرقانونی در روسیه واکنش نشان داد.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه که در صفحه فیس بوک این نهاد منتشر شده، آمده است: تجمعاتی که شما انقدر نامناسب برای نمایندگان دیپلماتیک، به آن اهمیت می‌دهید، "برنامه ریزی شده" نیستند، بلکه غیرقانونی هستند. آنچه که خود شما در چنین مواردی در ایالات متحده انجام می‌دهید بر همه آشکار است – گشودن آتش برای کشتار. آیا معیارهای دوگانه و ریا یک استاندار برای بقا است؟

واکنش تند مسکو به بیانیه آمریکا درباره تجمعات غیرقانونی در روسیه - اسپوتنیک ایران
واکنش تند مسکو به بیانیه آمریکا درباره تجمعات غیرقانونی در روسیه

وزارت خارجه روسیه در ادامه افزود: دخالت فاحش آمریکا در امور داخلی روسیه و همچنین ترویج اطلاعات جعلی و فراخوان برای شرکت در تظاهرات غیرقانونی توسط پلتفرم های تحت کنترل واشنگتن، یک حقیقت ثابت شده است. حمایت آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا از نقض قانون، تایید دیگری بر نقش پشت پرده واشنگتن است. تردیدی نیست که اقداماتی که در راستای تشویق به اعتراضات صورت می گیرد، بخشی از راهبرد بازدارندگی روسیه است.

دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه از آمریکا خواست دخالت در امور داخلی و حاکمیتی روسیه را متوقف کند و نسبت به نشر اطلاعات جعلی درباره تظاهرات غیرقانونی در روسیه هشدار داد.

وزیر خارجه آمریکا پیش از این اعلام داشته بود که ایالات متحده "استفاده مداوم دولت روسیه از تاکتیک‌های خشن علیه معترضان و روزنامه نگاران مسالمت آمیز را برای دومین هفته متوالی محکوم می‌کند." سفارت آمریکا در مسکو نیز در حساب توئیتری خود نوشت که "مقامات روسیه تعدادی از فعالان را بازداشت کرده‌اند و مرکز مسکو را پیش از اعتراضات جدید مسدود نموده‌اند، در این راستا دیپلمات‌ها از روسیه خواستار تبعیت از تعهدات بین المللی حقوق بشر شده است."

لازم به ذکر است که پیش از این تجمعات غیرقانونی در روسیه و درگیری با نیروهای امنیتی در 23 ژانویه، منجر به دستگیری متخلفان و گشودن پرونده‌های کیفری برای آنها شده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала