ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیشنهاد ضد ایرانی روزنامه اسرائیلی به کشورهای عربی

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویرپیشنهاد ضد ایرانی روزنامه اسرائیلی به کشورهای عربی
پیشنهاد ضد ایرانی روزنامه اسرائیلی به کشورهای عربی - اسپوتنیک ایران
یک نشریه اسرائیلی، ایران را دشمن مشترک اسرائیل و کشورهای عربی نامید و توصیه کرد که محور عربی-عربی باید مخالفت منطقی خود با تقویت ایران را نشان دهد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در مقاله ای به موضوع تاثیر برنامه دولت جدید آمریکا به ریاست «جو بایدن» برای بازگشت احتمالی به توافق هسته‌ای ایران پرداخته است. 
در این مطلب به قلم مایکل میلشتاین آمده است: «بزرگترین نگرانی این است که مذاکرات بین واشنگتن و تهران، فقط در خدمت تقویت اعتماد به نفس جمهوری اسلامی و گسترش نفوذ خود در خاورمیانه خواهد بود».

در این یادداشت به نگرانی اسرائیل از احتمال اتخاذ رویکردهای حامی فلسطینی توسط دولت بایدن اشاره شده و نوشته شده: «همزمان، جهان عرب مخصوصا مصر و کشورهای حاشیه خلیج [فارس] نگران هستند که آمریکا خواستار ارتقای دموکراسی و حقوق بشر در کشورهای عربی شود، به نحوی که حکومت برخی از حاکمان کنونی را تضعیف کند».

اسرائیل - اسپوتنیک ایران
موضوع ایران در مرکز گفتگوی تلفنی وزرای دفاع اسرائیل و آمریکا

میلشتاین می نویسد: «به همین دلیل است که چندین کشور عربی اخیراََ هر کاری می‌توانند انجام می‌دهند تا شعله بحران‌های منطقه‌ای را که می‌تواند باعث گسستگی و دوری آنها از دولت بایدن شود، کم کنند. برای نمونه، سعودی‌ها تصمیم گرفتند که به بحران خودخواسته با قطر آنهم بدون دستاورد قابل توجهی، خاتمه دهند».
وی می افزاید: «چند کشور دیگر نیز از هم اکنون تلاش‌ها برای ایجاد یا تقویت لابی‌های خود در واشنگتن را آغاز کرده‌اند و تلاش می‌کنند تصویر سیاسی و عمومی خود در آمریکا را، مخصوصا در بین دموکرات‌ها، بهبود بخشند. تمام این‌ها با هدف نزدیک شدن به دولت بایدن است که با استراتژی مبتنی بر دیدگاه‌ها و عقاید ریزبینانیه و دقیق به کاخ سفید وارد شد».
نویسنده توصیه می کند: «علی‌رغم اینکه به نظر می‌رسد استراتژی دولت جدید آمریکا ثابت و غیرقابل تغییر است، اما اسرائیل کشورهای سنی شاید بتوانند با استفاده از تلاش‌های مشترک و تاکید بر خطرات بالقوه‌ی دادن قدرت بیش از حد به ایران، در تغییر رویکرد دولت جدید در قبال تهران موفق شوند». این رویکرد قطعا استراتژی بهتری در مقایسه با انتقادات تند از کاخ سفید یا ارسال موج‌های تمام نشدنی از نگرانی و اضطراب است».


نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала