ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نظریه جدید درباره بیمار صفر ایدز

© Depositphotos / Ezume Imagesنظریه جدید درباره بیمار صفر ایدز
نظریه جدید درباره بیمار صفر ایدز - اسپوتنیک ایران
دانشمندان نطریه‌ای جدید ارائه دادند که توضیح می‌دهد بیماری اچ.آی.وی از کجا آغاز شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، اولین مورد آلودگی انسان به اچ.آی.وی در طول جنگ جهانی اول رخ داده است، این نظر توسط دانشمند کانادایی، پروفسور ژاک پپین از دانشگاه شربروک ابراز شد.

این محقق فرضیه ای را عنوان كرد كه یک فرد برای اولین بار در سال 1916 در حین شکار میمونها در جنوب شرقی كامرون در منطقه مولوندو به اچ.آی.وی آلوده شد. دانشمند احتمال می‌دهند که یک سرباز فرانسوی، بلژیکی یا بریتانیایی که در نبردها علیه نیروهای آلمانی در کامرون که در آن زمان مستعمره آلمان بود شرکت کرده است، بیمار صفر اچ آی وی است.

پس از جنگ ، این سرباز به لئوپولدویل (كینشاسا فعلی)، كه در كنگو بلژیک ( در حال حاضر جمهوری دموكراتیک كنگو)، بازگشت و به آغاز کننده همه‌گیری بیماری تبدیل شد، كه در آغاز آن در دهه 50 به حدود پانصد نفر منتقل شد.

درمان سومین فرد مبتلا به ایدز  - اسپوتنیک ایران
درمان سومین فرد مبتلا به ایدز

به گفته این استاد دانشگاه، دلیل اصلی شیوع عفونت اچ.آی.وی پس از آن استفاده مجدد از سوزن در بیمارستان ها به دلیل کمبود عمومی دارو بود. این دانشمند متذکر می شود که از لئوپولدویل، عفونت اچ.آی.وی در سراسر کنگو گسترش یافته و پس از آنکه یکی از ساکنان هائیتی که از این کشور بازدید کرده بود به ویروس مبتلا شد به خارج از کشور رفت.

تا به امروز، سه بیمار که از اچ.آی.وی بهبود یافته اند شناخته شده است. دو نفر از آنها در حین درمان سرطان تحت پیوند مغز استخوان قرار گرفتند، در حالی که دیگری ترکیبی از داروهای ضد ویروس در ترکیب با نیکوتینامید را دریافت کرد.

تیموتی ری براون آمریکایی، اولین فردی که 13 سال پیش از ایدز درمان شد، در سپتامبر سال گذشته پس از عود سرطان درگذشت. در مارس 2020 پزشکان مورد دوم درمان  را تأیید کردند. رسانه ها گزارش دادند که بیمار درمان شده، آدام کاستیلخو 40 ساله و اهل ونزوئلا است. وی از سال 2003 به عفونت اچ.آی.وی مبتلا است و در سال 2012 به او لنفوم بدخیم هوچکین مبتلا شد. وی مانند براون پیوند مغز استخوان اهدا کننده را انجام داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала