ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شناسایی یک بیماری که خطر مرگ ناشی از کرونا را تقریباً سه برابر می کند

© Sputnik / Ilya Pitalev / ورود به گالری تصاویرМедработники в прививочном пункте по вакцинации от COVID-19 городской поликлиники в Москве
Медработники в прививочном пункте по вакцинации от COVID-19 городской поликлиники в Москве - اسپوتنیک ایران
دانشمندان آمریکایی به این نتیجه رسیدند که بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی حدود 2.7 برابر بیشتر از افراد فاقد این اختلال روانی با احتمال مرگ ناشی از ابتلا به کووید 19 روبرو هستند.

به گزارش اسپوتنیک، این تحقیق در مجله JAMA Psychiatry منتشر شده است.

متخصصان پرونده های پزشکی 26540 بیمار در نیویورک را از مارس تا مه 2020 بررسی کردند که از این تعداد 7348 نفر به ویروس کرونا مبتلا  بودند.

آغاز تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در چین در مورد چگونگی شروع  کرونا - اسپوتنیک ایران
آغاز تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در چین در مورد چگونگی شروع کرونا

دانشمندان افراد مبتلا به بیماری روانی را به سه دسته (اسکیزوفرنی، اختلالات عاطفی و اختلالات اضطرابی) تقسیم کردند و نحوه پیشرفت کووید 19 را در آنها و در بیماران فاقد چنین ناهنجاری هایی مقایسه کردند.

از بیش از هفت هزار فرد آلوده به ویروس کرونا، 75 بیمار از اسکیزوفرنی ، 564 بیمار از اختلالات عاطفی  و 360 بیمار دیگر از اختلالات اضطرابی رنج می بردند. طی 45 روز از تاریخ تشخیص بیماری  ، 864 بیمار فوت کرده یا به بیمارستانها منتقل شدند.

پزوهشگران با تنظیم نتایج برای جنس ، سن ، نژاد و عوامل خطر شناخته شده دریافتند که افراد مبتلا به اسکیزوفرنی حدود 2.7 برابر بیشتر از دیگران با  احتمال مرگ بر اثر ابتلا به کووید 19 روبرو هستند. در همان زمان ، متخصصان ارتباطی بین اختلالات عاطفی یا اضطرابی و مرگ ناشی از ویروس کرونا پیدا نکردند.

طوری که نویسندگان این مطالعه متذکر شدند ، کاهش امید به زندگی در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی معمولاً با سایر عوامل خطرساز  پزشکی همراه است. کارشناسان در عین حال  اظهار داشتند که تحقیقات بیشتری در مورد ارتباط اسکیزوفرنی و مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا  لازم است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала