شمخانی: راهبرد آمریکا در افغانستان ادامه جنگ است

CC BY 4.0 / TASNIM NEWS AGENCY / علی شمخانی، دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ایران
علی شمخانی، دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با رئیس دفتر سیاسی طالبان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، در دیدار علی شمخانی دبیر شورای ‌عالی امنیت ملی ایران، با ملا عبدالغنی برادر رئیس دفتر سیاسی طالبان، با اشاره به سابقه شرارت و جنگ افروزی آمریکا در منطقه تصریح کرد: آمریکا به دنبال صلح و امنیت در افغانستان نیست، راهبرد آمریکا تدوام جنگ و خون‌ ریزی میان طیف ‌های مختلف افغانستانی است.

جزییات حضور هیات سیاسی طالبان در ایران - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
جزییات حضور هیات سیاسی طالبان در ایران

شمخانی گفت: آمریکا نمایش مذاکرات صلح را با هدف ایجاد بن بست در مذاکرات میان طرف‌ های مختلف افغانستانی دنبال می ‌کند تا آنها را مقصر ناامنی و بی ‌ثباتی نشان دهند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه جریانی را که بخواهد با جنگ در افغانستان به حاکمیت برسد به رسمیت نخواهد شناخت بر ضرورت مشارکت همه اقوام در تعیین سرنوشت افغانستان در روندی کاملا مسالمت آمیز تاکید کرد.

شمخانی امنیت افغانستان به ویژه در استان های هم مرز با ایران را امری غیر قابل اغماض دانست و بر همکاری طالبان با دولت افغانستان برای مبارزه با هرگونه ناامنی و مقابله با تحرکات داعش تاکید کرد.

به گزارش نورنیوز، در این دیدار ملا عبدالغنی برادر نیز با ارائه گزارشی از روند مذاکرات صلح در افغانستان و با اشاره به بد عهدی های ترامپ در اجرای توافقنامه صلح تصریح کرد ما به آمریکا اعتماد نداریم و با هر جریانی که مزدور امریکا باشد می جنگیم.

وی گفت: ما معتقدیم که در آینده افغانستان همه اقوام و طوایف باید مشارکت داشته و ایفای نقش نمایند.

ملا عبدالغنی برادر، حفظ امنیت مرزهای افغانستان و ایران را مورد تاکید قرار داد و آمادگی طالبان را برای همکاری در این زمینه اعلام کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала