ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

همتی: عُمان شریکی راهبردی برای ایران است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / همتی: عُمان شریکی راهبردی برای ایران است
همتی: عُمان شریکی راهبردی برای ایران است - اسپوتنیک ایران
رئیس کل بانک مرکزی ایران اظهار داشت: با توجه به فرصت فراهم شده برای توسعه ظرفیت‌ های همکاری میان دو ایران و عمان، می‌توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت بهره گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران، که به منظور انجام مذاکرات درخصوص مسایل بانکی و تجاری به عمان سفر کرده است، در ادامه دیدار‌های خود، عصر امروز با قیس بن محمد الیوسف، وزیر صنعت و تجارت این کشور دیدار و گفتگو کرد.

همتی: ایران به هیچ وجه به وضعیت قبلی باز نمی گردد - اسپوتنیک ایران
همتی: ایران به هیچ وجه به وضعیت قبلی باز نمی گردد

رئیس کل بانک مرکزی در این دیدار با بیان اینکه کشور عمان همواره شریکی راهبردی برای ایران بوده است، تصریح کرد: درصدد هستیم روابط تجاری مان را با عمان به عنوان یک شریک تجاری بیش از گذشته تعمیق بخشیم؛ لذا این سفر فرصتی است که با توجه به تحولات رخ داده در عرصه بین الملل، همکاری ‌هایمان را بسط و گسترش دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه دولت عمان علی رغم فشار حداکثری آمریکا، روابط تجاری و بانکی خود را با ایران حفظ کرده است، گفت: در حال حاضر فشار حداکثری آمریکا شکست خورده و ضروری است که مراودات تجاری با توجه به سابقه طولانی و تاریخی روابط میان دو کشور، بیش از پیش گسترش یابد.

همتی یادآور شد: همچنین معتقدیم می ‌توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت میان دو کشور بهره گرفت. وی برای تحقق این مهم پیشنهادات خود را به طرف عمانی ارائه کرد.

همچنین در این نشست، قیس بن محمد الیوسف وزیر صنعت و تجارت عمان، ضمن استقبال از پیشنهادات ارائه شده از سوی رییس کل بانک مرکزی و هیئت همراه، تأکید کرد که این کشور تلاش خود را به منظور ایجاد و گسترش روابط تجاری با ایران به کار خواهد گرفت.

گفتنی است در ادامه این جلسه، دو طرف در خصوص چگونگی به کارگیری راهکار‌ها و ابزار‌های مورد نیاز با مباحث عملیاتی مرتبط با گسترش همکاری‌های تجاری و بانکی به بحث و گفتگو نشستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала