ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تعداد بازداشت‌شدگان درهلند از مرز 150 نفر گذشت

© REUTERS / Eva Plevierتعداد بازداشت‌شدگان در ندرلند از مرز 150 نفر گذشت
تعداد بازداشت‌شدگان در ندرلند از مرز 150 نفر گذشت - اسپوتنیک ایران
در شهرهای ندرلند مردم در رابطه با محدودیت‌های کرونایی دست به اعتراض زدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری « NOS»، ندرلند با استناد به اطلاعات پلیس، طی درگیری ها بین معترضان و پلیس بیش از 150 نفر از شرکت‌کنندگان در این اعتراضات به علت اقدامات آشوبگرانه دستگیر شده‌اند.

معترضان به محدودیت‌های کرونایی و همچنین منع رفت‌وآمد از ساعت ۲۱ اعتراض کردند. آنها روز ۲۴ ژانویه نیز به خیابان‌ها آمده و دست به اعتراض زدند. هلند روز شنبه نیز شاهد اعتراضات پراکنده‌ای بود.

​نیروهای پلیس با کمک ماشین‌های آب‌پاش موفق به پراکنده ساختن معترضان در برخی از شهرهای هلند شدند. فراخوان به اعتراض علیه محدودیت‌های کرونایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات به سوی ماموران پلیس سنگ و کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

پلیس برگزاری این اعتراضات را غیرقانونی دانسته و وزارت دادگستری هلند اعلام کرده است که آشوب و بلوا با اعتراضات مسالمت‌آمیز یکسان نیست.

ویلم ولدرس رئیس پلیس بازداشت 151 را اطلاع داد و گفت:در اکثر شهرهای نیدرلند آرامش دوباره حکمفرما شده است و فقط در هرتوگنبوس و روتردام هنوز ناآرام است.

​اعتراضات به علت وضع قانون منع تردد در خیابان‌ها بوده است. مردم هلند از ساعت نه شب تا ساعت چهار و نیم بامداد از تردد در خیابان‌ها منع شده‌اند. برای نقض این مقررات جریمه‌ای بالغ بر ۹۵ یورو تعیین شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала