ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ابداع دستگاهی برای خونگیری بدون درد +عکس

در آمریکا دستگاهی برای خونگیری بدون درد از رگ ابداع شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «مدیکال اکسپرس»، محققان مدرسه مهندسی «مکلوی» وابسته به دانشگاه واشنگتن در سن لوئیس، چسب میکروسوزنی را اختراع کرده اند که می توان آن را روی پوست گذاشت و آن می تواند از بیومارکر مربوطه خون بگیرد.

این وسیله می تواند گزینه ای برای روند خونگیری از رگ باشد. قیمت این فناوری زیاد نیست و کاملا بی درد است. این وسلیه می تواند به بیمار بدون رفتن به کلینیک و یا آزمایشگاه در خونگیری کمک کند. سوزن آن تا عمق نزدیک به 400 میکرون وارد سطح بدن می شود و با اعصاب سنسوری تماس پیدا نمی‌کند.

​در مقاله منتشره آمده است:« یافتن بیومارکر توسط این میکروسوزن ها مثل خونگیری است اما به جای استفاده از محلول برای جستجو و مقدار معین بیومارکر در خون، میکروسوزن ها بطور مستقیم آن را از مایعی می گیرند که سلول های ما را در پوست احاطه کرده اند و «مایع میان بافتی پوستی« نامیده می شود.

محققان معتقدند که از این روش می‌توان برای کار روی ساخت واکسن هایی ضد کووید -19 استفاده کرد که آنها باید بدانند آیا در بدن افراد آنتی بادی « صحیح» تولید شده است و تا چه مدت دوام خواهد داشت. علاوه بر آن در شرایط کمک فوری به بیمار نیز می توان از این روش استفاده کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала