ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اسرائیل مدعی شد که وارد حیات خلوت ایران شده است

© Photo / Public Domainاسرائیل مدعی شد که وارد حیات خلوت ایران شده است
اسرائیل مدعی شد که وارد حیات خلوت ایران شده است - اسپوتنیک ایران
پس از انتشار خبر استقرار سامانه گنبد آهنین اسرائیل در تعدادی از پایگاه‌های آمریکا درمنطقه، رسانه های این کشور مدعی ورود به حیات خلوت ایران شدند.

به گزارش اسپوتنیک، سایت العالم در تحلیلی به این خبر واکنش نشان داد و نوشت: انتقال گنبد آهنین به پایگاه‌های آمریکا در منطقه بدین معناست که آمریکا بیش از هرکس هشدارهای ایران را جدی گرفته است هشدارهایی که کرار اعلام داشته همه پایگاه‌های و منافع آمریکا در منطقه در تیررس موشک‌های جمهوری اسلامی است.

در حالی که پیش از این و بکرات آسیب پذیری گنبدآهنین اسرائیلی به‌ویژه از سوی مبارزان فلسطینی به اثبات رسیده است بنظر می‌رسد این اقدام جدید هیچ هدفی جز تشدید جنگ روانی علیه ایران با هدف سرکیسه کردن برخی ازحکام ساده لوح منطقه ودرعین حال تشویق انان به نزدیکی به اسرائیل در چارچوب پروژه عادی سازی روابط با اسرائیل نداشته باشد.

اسرائیل به عنوان یک کشور آپارتاید شناخته شد - اسپوتنیک ایران
اسرائیل به عنوان "یک کشور آپارتاید" شناخته شد

اینکه این اقدام همزمان با مانورهای متعدد و مختلف اخیر نظامیان ایرانی در منطقه صورت پذیرفته است بدان معناست که دشمن بیش از هرکسی پیام این مانورها و جدیت ایران در حفاظت از منافعش را دریافت کرده است.

اینکه استفاده از گنبدآهنین پس از ناکامی ترامپ و نتانیاهو در اضافه کردن توافقاتی محدود کننده در امور موشکی و اقتدار منطقه ای ایران به توافق هسته ای رسانه ای و عملیاتی میشود دقیقا بدان معناست که آمریکا و اسرائیل از تلاشهای چندین ساله شان به تسلیم واداشتن ایران بشدت ناامید شده اند.

اگر استفاده از مفهوم حیاط خلوت چنانکه در ادبیات رسانه های اسرائیلی آمده است درست باشد باید به امریکا واسرائیل بدلیل تاخیرشان درفهم حضور ایران درحیاط خلوت اسرئیل تسلیت گفت. اسرائیل مدتهاست ازناحیه فلسطین ،لبنان وسوریه درمحاصره موشکهای نقطه زن محور مقاومت قرارگرفته است.

واقعیت ان است که اگر استفاده از گنبد انین راه چاره ای موثر برای درامان ماندن اسرائیل از موشک بود هم امریکا وهم اسرائیل همه توان خود رادرسالیان اخیر برمحدود سازی آن متمرکز نمی کردند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала