ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکنش کرملین به اظهارات سفارت آمریکا در روسیه

© Sputnik / Natalia Seliverstovaواکنش کرملین به اظهارات سفارت آمریکا در روسیه
واکنش کرملین به اظهارات سفارت آمریکا در روسیه - اسپوتنیک ایران
پسکوف: اظهارات منتشر شده سفارت آمریکا در مسکو درباره تظاهرات غیرمجاز در فدراسیون روسیه مداخله غیرمستقیم در امور داخلی روسیه و حمایت از قانون شکنی است.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین در مصاحبه ای با کانال "روسیه-1" گفت: "البته، اینها مطالب نادرستی هستند و قطعا آنها به طور غیر مستقیم دخالت مطلق در امور داخلی ما هستند."

سخنگوی کرملین در مورد مطالب منتشره سفارت ایالات متحده در مورد اعتراضات غیرقانونی در روسیه افزود: این "حمایت مستقیم از نقض قانون فدراسیون روسیه و حمایت از اقدامات غیر مجاز" است.

پسکوف خاطرنشان کرد که اگر نمایندگان دیپلماتیک روسیه نیز در مورد اغتشاشات در ایالات متحده مطلب بنویسند که "آنها همچنان ادامه می یابند"، این باعث می شود تا "احساس ناراحتی در واشنگتن ایجاد شود."

پسکوف تأکید کرد: "من همیشه می خواهم به همتایان خود توصیه کنم این وضعیت را امتحان کنند."

واکنش تند مسکو به بیانیه آمریکا درباره تجمعات غیرقانونی در روسیه - اسپوتنیک ایران
واکنش تند مسکو به بیانیه آمریکا درباره تجمعات غیرقانونی در روسیه

پیشتر نیز وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به مطالب منتشر شده توسط سفارت ایالات متحده در مورد تجمعات غیرقانونی در این کشور، از همكاران آمریكایی خود خواست تا به مشكلات خود پرداخته و در امور داخلی سایر دولت‌ها دخالت نكنند.

پیش از این، نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در پی انتشار گزارشات در خصوص تجمعات غیرقانونی در روسیه، اعلام داشته بود که "گزارشات مربوط به اعتراضات در 38 شهر روسیه" را دنبال می‌کند. سفارت آمریكا در مسکو همچنین اعلام داشت كه "از حق همه مردم برای اعتراضات مسالمت آمیز و آزادی بیان حمایت می‌كند" و مدعش شد که اقدامات مقامات روس "با هدف سركوب این حقوق" است. در بیانیه وزارت خارجه روسیه که در حساب فیس‌بوک این نهاد منتشر شده، آمده است: "به مسائل خود بپردازید و از دخالت در امور دیگر کشورها خودداری کنید."

وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان كرد كه سفارت آمریكا در مسكو 6 ژانویه در زمان وقوع تظاهرات در واشنگتن و حمله به ساختمان کاخ کنگره چیزی ننوشت و "شهروندان خود را به اعتراضات مسالمت آمیز" ترغیب نكرد، قتل‌های به قوع پیوسته در هنگام ناآرامی‌ها و بازداشت بیش از 100 نفر را محكوم نكرد. این وزارتخانه افزود که پس از این وقایع، جان سالیوان، سفیر ایالات متحده در فدراسیون روسیه، این حادثه را "حمله جنایتکارانه" خواند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: هنگامی که پلیس شروع به تیراندازی به تظاهرکنندگان کرد، کل کره زمین شاهد بود که دولت شما یک اعتراض مسالمت آمیز را به یک اعتراض "غیر مسالمت آمیز" تبدیل کرد و پس از آن دولت ایالات متحده اقدامات معترضان صلح طلب آمریکایی را "حمله به دموکراسی" خواند. نفاق، ابزاری برای دیپلماسی آمریکایی است که به ویژه طی همه گیری کرونا به ابزاری بسیار خطرناک تبدیل شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала