ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مذاکره ایران با روسیه، چین و هند برای واکسن ضد کرونا

© REUTERS / DANIEL BECERRILمذاکره ایران با روسیه، چین و هند برای واکسن ضد کرونا
مذاکره ایران با روسیه، چین و هند برای واکسن ضد کرونا
 - اسپوتنیک ایران
سخنگوی دولت ایران در خصوص اینکه واکسن های خریداری شده مربوط به چه شرکت ها و کشورهایی هستند، توضیح داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، علی ربیعی سخنگوی دولت ایران در نشست خبری روز سه شنبه درخصوص واکسن‌های خریداری شده و اینکه مربوط به چه کشورها و شرکت‌هایی است و چه زمانی وارد کشور می‌شود، بیان داشت:‌ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر جلسه به طور مشخص درباره واکسن صحبت می‌کند.

وی افزود: هر واکسنی که تاییدیه‌های بین‌المللی با تایید سازمان غذا و دارو کشور مبدا را داشته باشد و در مسیر واکسیناسیون هم قرار گرفته باشد، در ایران بررسی شده است. با تایید سازمان غذا و دارو این واکسن‌ها در لیست خریداری قرار می‌گیرد.

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران - اسپوتنیک ایران
ایران هیچ پیامی از طرف تیم بایدن نگرفته است

ربیعی گفت: تردید نداشته باشید سلامت مردم اولویت نخست دولت است و دولت به طور مداوم تولید و خرید واکسن و تقویت زیرساخت واکسن را دنبال می کند. در این راستا دولت در چند مسیر به موضوع واکسن داخلی وارد شده است دو مورد آن در تابستان به نتیجه می‌رسد. مجوز انجام مطالعات بالینی برای شرکت‌های واکسن سازی داخلی با روش‌های پیشرفته صادر شده است و حمایت ارزی و ریالی به تولیدکنندگان داخلی واکسن تامین می‌شود.

ربیعی تاکید کرد: این دو شرکت تاکنون روی واکسن کار کردند. انیستیتو پاستور حتی با اروپا مذاکره کرد و باهم به تفاهم و توافق رسیدند و همزمان همه جلو می رود.

وی بیان داشت: درحال در یافت 16 میلیون و 800 هزار دوز واکسن از سازمان بهداشت جهانی با عنوان کواکس هستیم و همزمان با روسیه، چین و هند برای خرید و انتقال سریع مذاکره کردیم و خواستار تعداد بیشتر شدیم.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала