ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

زالی: ۲۵ درصد زوج‌های ایرانی نابارور هستند

© Fotolia / Massimhokutoزالی: ۲۵ درصد زوج‌های ایرانی نابارور هستند
زالی: ۲۵ درصد زوج‌های ایرانی نابارور هستند - اسپوتنیک ایران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام داشت: حدود ۲۵ درصد از زوج های جوان نابارور هستند، اگر دولت و مجلس علاقه ‌مند به افزایش جمعیت هستند باید بسته اعتباری جداگانه ای برای این امر مهم اختصاص یابد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در نشستی که با حضور رئیس و مسئولان جهاد دانشگاهی برگزار شد، افزود: تعداد زیادی از این افراد باوجود علاقه به بچه دار شدن، توان پرداخت هزینه های درمان را ندارند.

افزایش همزمان طلاق و زاد و ولد در شرایط اپیدمی کروناویروس
 - اسپوتنیک ایران
افزایش همزمان طلاق و زاد و ولد در شرایط اپیدمی کروناویروس

وی در ادامه به اهمیت برنامه ریزی برای سلامت سالمندان تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به شکل گیری نهادهای سیاست گذار و تدوین اسناد بالا دستی تاکنون در عمل اقدام موثری  برای تامین سلامت روحی و جسمی سالمندان انجام نشده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که توجه به نیازهای اجتماعی، اقتصادی و به طور کلی کیفیت زندگی سالمندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، دوره سالمندی را دوره  پیچیده ای از زندگی دانست.

زالی گفت: این درحالی است که کیفیت زندگی سالمندان در ایران از کشورهایی که از نظر مولفه های اقتصادی به ایران نزدیک هستند هم پایین تر است.

وی با یادآوری این که سالمندان با بیماری های فرسایشی و مزمن دست و پنجه نرم می کنند، خاطرنشان کرد: تخصص طب سالمندی باید پویاتر، با برنامه ای روشن و در قالب فعالیت های مشترک در دستور کار باشد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، جهاد دانشگاهی را نهادی انقلابی توصیف کرد و که در فراز و فرودهای مختلف انقلاب اسلامی خدمات شایسته ای در عرصه دانشگاهی و اجتماعی ارایه داده است.

زالی مهم ترین وجه تمایز جهاد دانشگاهی خود اتکایی، خودباوری و خود کفایی ملی دانست و افزود: اگر نقش تمامی دستگاه های ذیربط را در نظر داشته باشیم، نقش جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی اجرایی بسیار پررنگ است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار فعالیت های مشترک این دانشگاه با جهاد دانشگاهی در حوزه های سلامت عمومی و تشکیل مرکز رشد مشترک و برگزاری دوره های مهارتی برای آحاد شهروندان شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала