ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بازداشت ناوالنی پس از ورود به فرودگاه مسکو

© Sputnik / Valeriy Melnikov / ورود به گالری تصاویربازداشت ناوالنی در پس از ورود به فرودگاه مسکو
بازداشت ناوالنی در پس از ورود به فرودگاه مسکو - اسپوتنیک ایران
الكسى ناوالنى، بلاگر و اپوزیسیون دولت روسیه، امروز پس از بازگشت به روسیه در فرودگاه مسکو بازداشت شد.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی تعزیرات فدرال مسکو اعلام کرد؛ الکسی ناوالنی که به دلیل نقض مجازات در پرونده شرکت سازنده وسائل آرایشی "ایو راشه" تحت تعقیب قرار داشت، در فرودگاه شرمتیووا بازداشت شد.

لاوروف: تحقیق در حادثه ناوالنی، به تمسخر گرفتن عقل سلیم است - اسپوتنیک ایران
لاوروف: تحقیق در حادثه ناوالنی، به تمسخر گرفتن عقل سلیم است

در ادامه این گزارش آمده؛ در تاریخ ۱۷ ژانویه، افسران بخش عملیاتی سازمان تعزیرات فدرال روسیه در مسکو، الکسی ناوالنی را که به مجازات مشروط محکوم شده بود و از ۲۹ دسامبر سال ۲۰۲۰ به دلیل نقض مکرر محکومیت خود تحت تعقیب قرار داشت، در فرودگاه شرمیتووا بازداشت کردند. وی تا زمان صدور حکم دادگاه در بازداشت خواهد بود.

سرویس مطبوعاتی تعزیرات فدرال مسکو افزود: بازداشت "ناوالنی" بر اساس حکم ۲۹ دسامبر سال ۲۰۲۰ که از سوی رئیس سازمان تعزیرات فدرال روسیه در مسکو صادر شده بود، بازداشت شد. بر اساس آن وی به دلیل نقض سیستماتیک حکم مشروط و عدم اطلاع از محل اقامت خود، تحت تعقیب قرار گرفت.

خاطرنشان شده پیش از این به وكیل وی، تحت تعقیب قرارگرفتن "ناوالنی" و لغو حکم مشروط و اجرای مجازات وی اعلام شده بود. در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۴، دادگاهی در مسکو او را به اتهام اختلاس، ۵۰۰ هزار روبل جریمه نقدی به ۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم کرد و برای او ۵ سال حکم مشروط (حبس خانگی) تعیین کرد و در تاریخ ۴ آگوست ۲۰۱۷، برای یک سال دیگر تمدید شد.

سرویس مطبوعاتی تعزیرات فدرال مسکو تأکید کرد که طی سال ۲۰۲۰، ناوالنی بارها و بارها، حکم مشروط را نقض کرد که براساس آن، او موظف بود دو بار در ماه، در سازمان بازرسی اجرایی کیفری، حضور یابد. وی دو بار در ژانویه سال ۲۰۲۰، یک بار در فوریه، مارس، جولای و آگوست ثبت شده است. آخرین حضور وی سازمان بازرسی اجرایی کیفری در ۳ آگوست ۲۰۲۰ صورت گرفت. در همان زمان، بارها به او هشدار داده شد كه این تخلفات می تواند منجر به لغو آزادی مشروط و جایگزینی آن با حبس شود.هنگامی که ناوالنی در کلینیکی در آلمان تحت معالجه بود، تماس های ناوالنی به متوقف شد. اما در اکتبر سال ۲۰۲۰، پس از اعلام رسمی این کلینیک، مشخص شد که ناوالنی در ۲۳ سپتامبر مرخص شده است، پس از آن او، این اطلاعات را به سازمان تعزیرات فدرال ارسال و تأیید کرد. سازمان تعزیرات فدرال توضیح داد که در عین حال، علیرغم عدم وجود دلایل عینی، از اکتبر سال ۲۰۲۰ تا پایان دوره حکم مشروط او در سازمان بازرسی اجرایی کیفری حاضر نشده که این خود نقض شرایط حکم مشروط وی محسوب می شود.

گفتنی است که الكسى ناوالنى، اپوزیسیون دولت روسیه در تاریخ ۲۰ آگوست هنگامی که از شهر تُمسک به مسکو پرواز می کرد، در داخل هواپیما حالش وی بد شد و در شهر اُمسک روسیه بستری شد. پس از دو روز، ناوالنی را در حالی که وضعیت وی وخیم بود، با هواپیما به کلینیک شاریته در برلین انتقال داده شد. کلینیک شاریته در تاریخ ۲۳ سپتامبر اعلام کرد که ناوالنی مرخص شده و وضعیت سلامتی وی رضایت بخش است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала