گزارش و تحلیل

روسیه؛ آزمایش یک پهپاد جدید غول پیکر

© Sputnik / Ministry of Defence of the Russian Federationروسیه؛ آزمایش یک پهپاد جدید غول پیکر
روسیه؛ آزمایش یک پهپاد جدید غول پیکر - اسپوتنیک ایران
Telegram
اخیراً اولین آزمایش های یک پهپاد توسعه یافته روسی انجام شد که طی آن پهپاد یک بمب 500 کیلویی هدایت نشونده را پرتاب کرد.

اسپوتنیک به نقل از فوربس می نویسد: روسیه به طور فعال در حال توسعه پهپاد سوخو اس-70 اوخوتونیک-بی Okhotnik-B (شکارچی) است. حتی مسئله انجام کار زودتر از موعد مقرر در حال بررسی است.

هواپیمای بدون سرنشین تهاجمی روسی اوخوتنیک-بی در اولین آزمایش این نوع پهپاد، بمبی پرتاب کرد. بمباران آزمایشی نشان داده که توسعه این پهپاد با سرعت بالایی پیش می رود.

به گزارش خبرگزاری دولتی تاس، در طی آزمایشات در سایت آزمایش آشولوک در جنوب روسیه ، هواپیمای بدون سرنشین تهاجمی اوخوتنیک-بی ساخته شده بر اساس طرح "بال پرنده" با موتور توربوجت و طول 14 متر ، که توسط دفتر طراحی سوخو در حال توسعه است، از محفظه داخل بدنه خود یک بمب 500 کیلویی هدایت نشونده را پرتاب کرد.

پهپاد «آخوتنیک» هدف را بمباران کرد - اسپوتنیک ایران
پهپاد «آخوتنیک» هدف را بمباران کرد

یک منبع به خبرگزاری تاس گفت که جدیدترین سیستم رصد و ناوبری نصب شده بر روی اوخوتنیک اجازه استفاده از مهمات بدون هدایت با دقت بالای نزدیک به سلاح هدایت شونده می دهد.

نحوه هدایت پهپاد توسط آزمایش کنندگان هنگام پرتاب بمب مشخص نیست. ممکن است اوخوتنیک-بی از راه دور توسط رادیو کنترل شده باشد.

به گفته ساموئل بندت، کارشناس مرکز تحقیقات دریایی  CNA در ویرجینیا ، این پهپاد سرانجام به سیستم هوش مصنوعی مجهز می شود که درجه بالایی از استقلال را به آن می بخشد. اوخوتنیک ("شکارچی") "باید توانایی اصابت خودکار اهداف زمینی ثابت و متحرک را با مختصات شناخته شده قبلی داشته باشد ، از جمله با تعیین هدف خارجی در هوا.

کرملین قصد دارد از پهپاد ضربتی اوخوتنیک به عنوان یک پهپاد "زیردست قابل اعتماد" برای اسکورت جنگنده های نامرئی Su-57 استفاده کند. نیروی هوایی ایالات متحده در حال توسعه یک پهپاد اسکورت مشابه در چارچوب برنامه Skyborg با اولویت بالا است.

توسعه پهپاد اخوتنیک-بی که اولین پرواز خود را در اوت 2019 انجام داد، با سرعت بالایی پیش می رود. دلیل کرملین برای سرعت بخشیدن به توسعه سریع پهپاد اوخوتنیک و سایر برنامه های هواپیماهای بدون سرنشین - جنگ کوتاه اما خونین ارمنستان و آذربایجان در پاییز سال گذشته بود که طی آن هواپیماهای بدون سرنشین آذربایجانی به سرعت تانک های ارمنی را تخریب کردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала