ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ظریف: حکم بازداشت ترامپ صادر شد

© Sputnik / Akbar Sharifiniaraghظریف: حکم بازداشت ترامپ صادر شد
ظریف: حکم بازداشت ترامپ صادر شد - اسپوتنیک ایران
وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد: حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس ‌جمهوری آمریکا با پیگیری زیادی که توسط وزارت امور خارجه و سایر نهادها صورت گرفت صادر شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در جلسه شورای سیاستگذاری همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس، با تأکید بر اهمیت موضوع همایش و اعلام آمادگی وزارت امور خارجه برای مشارکت در آن اظهار کرد: در روز برگزاری این همایش از همه سفرا و وابستگان نظامی برای حضور و حتی ارائه مقاله دعوت شود.

احتمال موفقیت ایران در پرونده ترور شهید فخری زاده چقدر است؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
احتمال موفقیت ایران در پرونده ترور شهید فخری زاده چقدر است؟

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، برگزاری همایش های بین المللی به صورت مجازی راکم هزینه تر و ساده تر دانست و افزود: با توجه به اینکه این همایش به صورت مجازی نیز برگزار می شود،  می‌توان به صورت فراگیر از حقوقدانان و افرادی که در همایش های عادی برای حضورشان در کشور محذوراتی وجود دارد، برای ارائه مقاله و سخنرانی دعوت کرد.

وزیر امور خارجه ی افزود: طی ماه‌های گذشته کلیه همایش های بین المللی وزارت امور خارجه به صورت مجازی و با هزینه به مراتب کمتر و مشارکت و استقبال بیشتر برگزار شده است و این یک فرصت به شمار می‌رود.

ظریف همچنین با اشاره به پیگیری وزارت امور خارجه در گرفتن محکومیت آمریکا از گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد قتل های فراقانونی گفت: محل پیگیری حقوقی ترور شهید سلیمانی و همراهان ایشان محاکم قضایی ایران و عراق است.

وی با اشاره به بیانیه شورای عالی قضایی عراق مبنی بر صدور حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس ‌جمهور آمریکا به دلیل ترور فرماندهان شهید سلیمانی و شهید المهندس گفت: این حکم با پیگیری زیادی که توسط وزارت امور خارجه و سایر نهادها صورت گرفت صادر شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала