ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیدا شدن جسد یکی از مهاجمان به دفتر خانم پلوسی در کنگره آمریکا

© REUTERS / Erin Scottپیدا شدن جسد یکی از مهاجمان به دفتر خانم پلوسی در کنگره آمریکا
پیدا شدن جسد یکی از مهاجمان به دفتر خانم پلوسی در کنگره آمریکا - اسپوتنیک ایران
یکی از هواداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، که هنگام حمله به کاخ کنگره به لپ تاپ نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان تعرض کرده بود ، در خانه اش مرده یافته شد.

جسد کریستوفر استنتون جورجیا 53 ساله توسط همسرش در زیرزمین خانه آنها در آلفارتا پیدا شد. او بلافاصله با پلیس تماس گرفت و گفت که "خون زیادی" در اطراف جسد وی دیده است.

علت مرگ این مرد هنوز تأیید نشده است ؛ پلیس در حال تحقیق درباره این حادثه است. خاطرنشان می شود که در خانه کریستوفر استتون جورجیا دو تفنگ نیمه اتوماتیک پیدا شده است. همسایگان، متوفی را فردی مهربان و مودب توصیف کردند.

برخی از رسانه ها اعلام کردند وی بر اثر اصابت گلوله به سینه اش کشته شده است.

اعتراضات در کنگره امریکا - اسپوتنیک ایران
خودکشی افسر پلیس پس از هجوم به کنگره آمریکا

نشریه  The Sun  اعلام کرده که  پیشتر کریستوفر استنتون جورجیا به شرکت در حمله 6 ژانویه به کاخ کنگره متهم شده بود اما طبق این اتهام حداکثر مجازات  وی حبس تا 180 روز ویا جریمه نقدی هزار دلاری بوده است .

 هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا روز 6 ژانویه اندکی پس از تجمع در محل سخنرانی وی به کاخ کنگره (کاپیتول) در پایتخت آمریكا حمله كردند. یک شرکت کننده در ناآرامی ها بر اثر اصابت گلوله و سه نفر دیگر به علت غیر مرتبط با خشونت جان خود را از دست دادند ، یک مامور پلیس نیز پس از زخمی شدن درگذشته است. همچنین کایپتول متحمل خسارات مادی شده است. این آشوب ها تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در كنگره را به تاخیر انداخت. در این شرایط، رهبران دموکرات سنا خواستار استیضاح ترامپ یا برکناری وی طبق متمم 25 قانون اساسی در خصوص عدم صلاحیت شده اند.

حزب دموکرات ایالات متحده دونالد ترامپ، رهبر فعلی این کشور را مقصر آنچه اتفاق افتاده، می داند . در همین راستا ، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا قطعنامه ای را برای استیضاح و برکناری رئیس جمهور از سمت خود صادر کرده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала