فرمانده سپاه از بی نیازی ایران به وجود برجام سخن گفت

© Photo / IRNAفرمانده سپاه از بی نیازی ایران به وجود برجام سخن گفت
فرمانده سپاه از بی نیازی ایران به وجود برجام سخن گفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از بی نیازی کشورش به وجود توافق هسته ای با قدرت های بزرگ جهان (برجام) سخن گفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، فرمانده کل سپاه اعلام کرد ما به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شده ایم؛ چه آمریکا به برجام برگردد چه بر نگردد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: رئیس جمهور آمریکا فردی افسرده و شکست خورده است. کسی که آمریکا را به زمین زد، امروز دیگر معمار فشار حداکثری و فشار حداکثری هر دو در هم شکست اند.

آیت الله خامنه ای: ما هیچ اصرار و عجله ای نداریم که آمریکا به برجام برگردد  - اسپوتنیک ایران
آیت الله خامنه ای: ما هیچ اصرار و عجله ای نداریم که آمریکا به برجام برگردد

وی گفت: اسرائیل از درون پوسیده شده و وضعیت آمریکا را هم می بینید، اما ما به جایی رسیده ایم که از برجام بی نیاز شده ایم؛ چه آمریکا به برجام برگردد و یا بر نگردد، آنها هرچه توطئه اندیشیدن به خودشان برگشت و امروز رسوای جهان هستند و این مسیر ادامه دارد.

توافق هسته‌ای ایران و قدرت های بزرگ جهان که به آن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هم گفته می‌شود، سال 2015 میان ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان منعقد شد. برپایه این توافق، در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های بین المللی  اعمال شده علیه این کشور لغو یا تعلیق شد.

هشتم ماه مه سال 2018 ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های یکجانبه قبلی کشورخود علیه ایران را باز می گرداند بلکه تحریم های جدیدی علیه تهران اعمال خواهد کرد و به دنبال آن تحریم های واشنگتن علیه ایران احیا و تشدید شدند. جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا از تمایل خود برای بازگشت به برجام و لغو تحریم ها علیه ایران سخن گفته است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала