ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چگونگی درمان مشاور رهبر ایران بعد از ابتلا به کرونا معلوم شد

© AP Photo / Ebrahim Norooziچگونگی درمان مشاور رهبر ایران بعد از ابتلا به کرونا معلوم شد
چگونگی درمان مشاور رهبر ایران بعد از ابتلا به کرونا معلوم شد - اسپوتنیک ایران
پزشک معالج علی اکبر ولایتی، مشاور آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران اعلام کرد وی پس از ابتلا به کرونا با یک داروی ژاپنی درمان شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اعتماد آنلاین، محمدرضا هاشمیان،  پزشک معالج مشاور رهبر انقلاب می‌گوید وقتی دکتر ولایتی به کرونا مبتلا شدند، به همراه دکتر جماعتی (رئیس بیمارستان مسیح دانشوری) به این نتیجه رسیدیم که از داروی فاوپیراویر استفاه کنیم و موضوع را با دکتر ولایتی در میان گذاشتیم...

محمدرضا هاشمیان که ضمناً استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و متخصص مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری است، گفت : برخی داروها بود که تجربه ما می‌گفت استفاده از آنها برای درمان بیماران مبتلا به کرونا موثر است.

وزارت بهداشت روسیه: برای درمان کووید 19، شش دارو قابل استفاده است  - اسپوتنیک ایران
وزارت بهداشت روسیه: برای درمان کووید 19، شش دارو قابل استفاده است

 بارها بر سر این داروها و لزوم استفاده از آن جنگیدیم و اصرار کردیم که در فارماکوپه وزارت بهداشت مجوز استفاده از دارویی مانند فاوپیراویر را صادر کنند.

 وقتی دکتر ولایتی به کرونا مبتلا شدند، به همراه دکتر جماعتی (رئیس بیمارستان مسیح دانشوری) به این نتیجه رسیدیم که از داروی فاوپیراویر استفاه کنیم و موضوع را با دکتر ولایتی در میان گذاشتیم و ایشان هم قبول کردند. بنا شد این دارو به شکل داروی همراه بیمار از ژاپن وارد کشور شود.

 دارو از سوی یکی از پزشکان که همسرشان مبتلا به کرونا شده بود وارد کشور شد. دارو هم برای دکتر ولایتی و هم برای پزشکی که همسرشان دارو را از خارج کشور آوردند بودند و در بیمارستان بستری بود تجویز و استفاده شد. بعد استفاده از دارو و بهبودی حال دکتر ولایتی، ایشان نامه‌ای به وزیر نوشتند و اعلان کردند که فاوپیراویر را در فارماکوپه وزارت بهداشت ثبت کنند.

 با این حال مخالفت‌هایی چه آن زمان و چه تاکنون درباره این دارو ابراز می‌شود اما تا به امروز منتقدان حتی یک مقاله در رد دارو و اثرات مثبت آن بر کرونا ارایه نکرده‌اند. این را هم بگویم درمان کرونا تنها با یک دارو نیست و نیازمند اعمال زنجیره‌ای از روش‌های درمانی و اکسیژن‌تراپی است تا بتواند منجر به بهبودی بیمار شود.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала